שני צעירים, קטין בן 17 וחברו בן 18 מהרצליה, ביצעו לפני כשבועיים שוד אלים, במסגרתו שדדו תיק מאזרחית הודית באחד מרחובות העיר. נגד השניים, בעלי רישומים פליליים במגוון עבירות אלימות, הוגש כתב אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים.

עוד ב-mynet:
שודדת הקשישה מיהרה להגיע לחתונה שלה
מול המצלמה: 14 שניות של שוד אלים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מהודאתם של השניים במשטרה עולה כי הם תכננו לשדוד כסף דווקא מאזרחית הודו. אחד מהם ציין בחקירה: "ההודים, בניגוד ליהודים, לא מלשינים". מחקירתם של השניים עולה עוד, כי הם הגיעו למרכז המסחרי בשכונת נוף-ים בעיר והתחילו לחפש אחר קורבן אפשרי. לאחר כמה דקות הבחינו באישה הפוסעת לבדה לכיוון רחוב הפרסה, ואז ירד הקטין מהרכב והחל ללכת אחריה בזמן שחברו ממתין לו ברכב. בשלב מסוים פתח הקטין בריצה, תלש את התיק של האישה מכתפה בכוח רב, תוך שהיא נופלת ארצה, נכנס לרכב והשניים נמלטו.

הנשדדת ניגשה אל בן דודה, שעובד גם הוא באזור וסיפרה לו את שאירע. היא מסרה לבן משפחתה כי לא ראתה את פניו של השודד, אבל ראתה את פרטי לבושו, ואת בגדיו של הנהג וכן הייתה מספיק קרת רוח על מנת לרשום את מספר הרכב בו הם נמלטו.

בן דודה של הנשדדת יצא לסרוק את האזור והבחין ברכב ובשני צעירים לובשים את פרטי הלבוש שתיארה לו האישה. הוא ניגש אל השניים וביקש מהם שיחזירו את התיק מאחר שהוא הכיל לא רק 1,300 שקלים ו-100 דולר, אלא גם תכשיטים אישיים, דרכון, טלפון סלולארי וכן חפצים אישיים ומסמכים. שני העבריינים הצעירים איימו על האיש שיעזוב אותם, והוא הצליח להזעיק את המשטרה, אך השניים עזבו בטרם הגיעה הניידת.

מאוחר יותר השניים הגיעו לתחנת המשטרה להתלונן על כך שבן משפחתה של הנשדדת עוקב אחריהם והם מרגישים מאוימים על ידו, אך עוכבו לחקירה על רקע התלונה של בן הדוד והנשדדת.

הקטין הודה בחקירתו במעשה וסיפר לחוקרים כיצד הטמינו את התיק במקום מסתור לאחר שהוציאו ממנו את הכסף ותכננו לחזור אליו כעבור מספר ימים. חברו הכחיש בשלב ראשון כל קשר לאירוע, אך כשהחוקרים הטיחו בו עוד ועוד עובדות שלא מתיישבות עם שקריו, הוא הודה, אך הפיל את האשמה על הקטין.

"העבירה בוצעה מבלי לחוס על שלום המתלוננת, ויש בכך להעיד על המסוכנות כלפי ביטחון הציבור ורכושו במידה והם ישוחררו מהמעצר", טענה התביעה בבקשה שעדיין לא ניתנה בה החלטה סופית.