כתבי אישום בגין סחיטה ואיומים הוגשו ביום רביעי שעבר נגד שני תושבי בית שאן, המוכרים כ"חיילים" בשירות משפחת פשע מוכרת וידועה בארץ, לאחר שתושב הרצליה התלונן נגדם בשבוע שעבר כי השניים סחטו אותו ואיימו על חייו.

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הפרשה מתחילה לפני כמה שבועות, אז פנה תושב הצפון, על פי החשד, לשני החשודים, וסיפר להם כי תושב הרצליה "עקץ אותו" והצליח להוציא ממנו במרמה קרקע שהייתה בבעלותו. האיש ביקש את מעורבותם של השניים בפרשה כדי שישיבו את כספו בחזרה. מהחשד עולה, כי השניים יצרו קשר עם התושב מהרצליה, דרשו ממנו שישלם את חובו על שווי ערך הקרקע, סחטו אותו ואיימו עליו.

מחקירת המשטרה עולה עוד, כי בשבוע שעבר קבעו השלושה להיפגש בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה וזאת, לטענתו של התושב שהגיש בהמשך את תלונתו למשטרה, מאחר שחשש לחייו וידע כי הקניון מרושת במצלמות אבטחה.

עוד עולה, כי השלושה נפגשו לפני כשבועיים בקניון ותוך כדי שיחה ביניהם החלו שני החשודים, שהגיעו לדבריו מלווים בבריונים נוספים, לאיים על חייו. התושב המפוחד הגיש תלונה למשטרת גלילות ושני החשודים נעצרו.

השניים הובאו בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב, שם הוארך מעצרם, לאחר שנקבע כי קיים חשד סביר לעבירות סחיטה ואיומים שביצעו השניים. "קיים חשד סביר למעורבות החשודים במסגרת העבריינית של סחיטה באיומים וחשד זה נשען על מספר עדויות בתיק", נקבע בבית המשפט.

בהמשך הוגשה הצהרת תובע נגד אחד החשודים ואילו החשוד השני שוחרר למעצר בית בביתו, תחת תנאים מגבילים. ביום רביעי שעבר הוגשו נגד השניים כתבי אישום בגין החשדות המיוחסים להם.

מעורכי הדין קובי טולדו ורן שטרצר, המייצגים את שני הנאשמים, נמסר: "מרשינו שוללים כל קשר לעבירות המיוחסות להם. מדובר בחוב לגיטימי על רקע הונאה שעשה המתלונן לצד שלישי, שפנה למרשינו בכדי שיעזרו לו לגבות את החוב, ולא כפי שטוענת הפרקליטות".