לפני כחודשיים נכנס אבי בנבנישתי לתפקידו כמנהל אגף החינוך בהרצליה וכבר יזם פרויקט שנוי במחלוקת. במסגרת הפרויקט, שנקרא 'לשמוע את קולם', יועברו שאלונים לתלמידים, הורים ומורים בבתי הספר בעיר במטרה לזהות תחומי שיפור, הצלחה ונסיגה במערכת החינוך העירונית. חלק מהמנהלים חוששים מהמהלך שיחשוף אותם לביקורת וגם ועד ההורים העירוני לא בהכרח מרוצה מהרעיון.

עוד ב-mynet:
מדוע נאסרה נוכחותן של המורות במסיבת הסיום של כיתותיהן?
המורה העבירה לתלמיד שיעור פרטי בסקס
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"אנחנו חושבים שיש חשיבות, גם חינוכית גם חברתית וערכית בכך ששומעים את קולם של כל הגורמים במערכת", מציין השבוע בנבנישתי. "אני מתייחס להרצליה כעיר מובילה בחינוך, ולכן, אנחנו רוצים לקדם בעיר תרבות ארגונית שמעודדת קבלת החלטות על בסיס נתונים ולא על סמן אינטואיציות ותחושות בטן".

בימים אלו כבר עברו טיוטות ראשונות של השאלונים למנהלי בתי הספר בעיר. חלקם הביעו חשש מתוצאותיהם. "יכול להיווצר מצב שרק חלק מההורים יענו על השאלונים ותצטייר תמונה לא נכונה", אומרת מנהלת בבית ספר בעיר. "אנחנו חוששים שהורים עם קפריזות יתנקמו במורים ובמנהלים. הרי כבר קרו מקרים שפיטרו מנהלת ברשות אחרת בגלל שאלון כזה", מציין מנהל אחר.

בעניין זה מציין בנבנישתי: "מדובר בפרויקט חדש והמנהלים יבינו לאט לאט שלא מדובר בכלי מאיים אלא בכזה שנועד עבורם. אין לזה משמעות אחרת". במסגרת השאלונים יישאלו התלמידים מה הקשר שלהם למחנך, באיזו מידה המחנך מאמין ביכולותיהם, האם המחנך מתייחס אליהם בכבוד ועוד. המורים יישאלו, בין היתר, על היחס שהם מקבלים ממנהל בית הספר.

גם בקרב ההורים יש תחושה של חוסר שביעות רצון. "במקום לטפל בבעיות רציניות ומהותיות כמו הפרעות קשב וריכוז והשיעורים הפרטיים הרבים שנאלצים התלמידים לקחת, בוחרים להתעסק בשאלונים מגוחכים", אומר השבוע אחד ההורים.

מוועד ההורים העירוני נמסר, כי "הוועד נתן את כל הערותיו ומחכה להתייחסות העירייה לנושא הזה".

בנבנישתי. לא מדובר בכלי מאיים