6,500 שקלים. זה הסכום שהצליחו לגייס מלצרי מסעדת מוזס בהרצליה לפני כשבועיים לטובת העמותה לתסמונת רט. הכספים - סך כל הטיפים אותם קיבלו במהלך משמרת אחת, נאספו תוך פחות משמונה שעות.

עוד ב-mynet:
מגייסים תרומות למען ילד בן 3
הסטודנטים למען נפגעי רעש האדמה בהאיטי
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הרעיון לגייס תרומות למען העמותה נולד לאחר ששמעו המלצרים כי בסניף בראשון לציון מדובר במנהג של קבע. "חברה שלי, שעובדת בסניף בראשון לציון, סיפרה לי ששם הם כל הזמן מגייסים כספים למען עמותת רט", מספרת השבוע המלצרית דניאל פז (21)."המנהל שלי שמע על זה והחליט לאמץ את היוזמה גם לסניף שלנו בהרצליה. מאותו הרגע כולם שמחו להתנדב ונתנו כמה שעות, הכל בכיף ובאווירה טובה. תוך כדי גם הרבה שאלו מה זה בכלל תסמונת רט וזכו מאיתנו להסבר", היא אומרת ומוסיפה. "אנחנו שמחים שגייסנו כסף והעלינו את המודעות לתסמונת", מציינת פז.

תסמונת רט הינה הפרעה נוירולוגית התפתחותית קשה הפוגעת באחת מכל כ-8,000 בנות, ובמקרים נדירים פוגעת התסמונת גם בבנים. מנכ"ל העמותה לתסמונת רט, סיגל הרץ תירוש, ביקשה השבוע להודות למלצרים. "כל הכבוד למלצרי מסעדת מוזס על הירתמותם למען העמותה. מטרת הקמפיין היא להעלות מודעות לתסמונת ולעודד גיוס תרומות למימון המשך המחקר למציאת מרפא ומזור לתסמונת רט".