ביום שישי שעבר התקבל טלפון בהול בבית החולים הווטרינרי בהרצליה. על הקו הייתה מתנדבת של עמותת "הרצליה אוהבת חיות", שביקשה עזרה לאחד מבעלי החיים השוהים אצלם בעמותה. שהסתבר שמדובר בתרנגול, שחולץ על ידי העירייה והובא לעמותה.

עוד ב-mynet:
טרנד חדש בשרון: גידול תרנגולות בלב העיר
במקום תרנגולות - פידיון כפרות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

התרנגול דנן הותקף על ידי אחד הכלבים השוהים אצל המתנדבת, ונפצע קשה. הוא הובהל לבית החולים בכוונה להרדימו ולשים סוף לייסוריו. המתנדבת ביקשה מד"ר אריק זיו, שהיה הכונן בבית החולים, לבצע בתרנגול המתת חסד על מנת למנוע את סבלו. "הכלבים לא מוציאים מספיק אנרגיה בכלבייה, ואז הם מתעצבנים", מסבירה מיכל צוויג מהעמותה. "הכלב תקף את התרנגול, והוא ממש היה בתוך הפה של הכלב. התרגול נראה נורא. הוא התנשם בכבדות ולא יכול היה לזוז. כבר בכינו עליו, לא רצינו שהוא יסבול, אז התחלנו לחשוב על המתת חסד".

כאשר התרנגול הגיע לבית החולים, הוא נבדק על ידי ד"ר זיו. "הוא שכב ללא יכולת תנועה, מצב שאנחנו מגדירים כשוק", מספר ד"ר זיו. "הוא נשם בכבדות ועל גופו היו סימני שיניים, אבל לא מצאתי פציעה חודרת. החלטנו לא להרדים אותו ונתנו לו אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. לאט לאט הוא התאושש. לקחתי הימור ונתתי לו 24 שעות. לבסוף ההימור השתלם ומצבו של התרנגול השתפר".

ואגב, אם חשבתם שרק כלבים וחתולים מחפשים בית, אז דעו שכך גם גם התרנגולים. באמצעות כמה טלפונים, הצליחו במרפאה למצוא לתרנגול בית. "אנו מכירים וטרינרית שיש לה חווה", מספר ד"ר זיו. "התקשרתי אליה ושאלתי אותה אם רוצה לאמץ את התרנגול, והיא הסכימה ברצון".