בעקבות מכתב אזהרה שקיבלו לאחרונה רוכבי האופנועים בהרצליה מהעירייה, שלא לחנות על המדרכה, ובשל המחסור במקומות חנייה חלופיים עבורם, החליטו האופנוענים למחות. השבוע הם הגיעו לרחוב סוקולוב המרכזי בעיר והחנו את האופנועים בחניות כחול-לבן המיועדות לרכבים פרטיים.

עוד ב-mynet:
האם גגות הבניינים יעשו הסבה למקומות חנייה?
אין חניה? תובעים את ראש העיריה באופן אישי
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"החלטנו שנמשיך לקיים את דרישות מכתב האזהרה, נחנה רק במקומות מותרים המסומנים בכחול-לבן, אבל כאלו המיועדים לרכבים פרטיים", ציין השבוע רוכב אופנוע מקומי. "מצד אחד לא יוכלו לומר בעירייה שאנחנו עבריינים ולחלק לנו קנסות ומצד שני אולי נעורר מודעות למצוקת החנייה האמיתית הקיימת לאורך רחוב סוקולוב".

לפני כשבועיים שלחה, כאמור, עיריית הרצליה מכתב לכל בעלי האופנועים הרשומים ובו היא מזהירה כי החנייה על המדרכות אסורה וכי מי שבכל זאת יחנה על המדרכות יסתכן בקבלת קנס. העירייה ציינה עוד, כי בעלי האופנועים נדרשים להחנות במקומות המסומנים לחניית אופנועים בלבד. "מרגע קבלת המכתב השתדלנו לקיים את הדרישות המוצגות בו, אבל נתקלו בבעיה אחרת - אין מספיק מקומות חנייה המיועדים לאופנועים", אומר מ' (32), רוכב אופנוע תושב העיר.

"אנחנו אנשים פשוטים ושומרי חוק", מציין רוכב מקומי אחר. "המכתב הזה נראה לנו בהתחלה סביר ואפילו מתבקש. אמנם עד היום כשחנינו על המדרכה הקפדנו לא להפריע להולכי הרגל, אבל אם שולחים מכתב כזה אז כנראה שהפרענו וצריך להקפיד יותר", הוא אומר ומוסיף: "העירייה גלגלה את האחריות אלינו אבל בפועל, עם כל הרצון הטוב, פשוט אין מספיק מקומות חנייה בשבילנו.

"מצאתי את עצמי מסתובב הלוך ושוב בסוקולוב רק כדי למצוא מקום פנוי וזה כבר מצב ממש מגוחך. כל הרעיון שמאחורי נסיעה באופנוע או קטנוע הוא למנוע את ההתמודדות עם מצוקת החנייה והנה אנחנו מסתובבים דקות ארוכות כאילו היינו נהגי רכבים פרטיים".

בעלי האופנועים מציינים, כי פנו לעירייה וביקשו למצוא פתרון למצוקה החדשה שנוצרה. "זה טוב ויפה שהעירייה דורשת מאיתנו לחנות במקומות מסודרים, אבל היא לא יכולה לדרוש מאיתנו דבר כזה כשאין מספיק מקומות חנייה עבורנו. כמובן שלא מצאנו כל אוזן קשבת", הם אומרים.

כדי למשוך תשומת לב למצוקתם ולזכות ליחס מצד העירייה החליטו כאמור כמה מהרוכבים למחות בדרך מקורית. "אם הבעיה שהעירייה יצרה עבורנו תפריע ליותר אנשים, אולי נקבל איזשהו יחס הולם. אנחנו מתנצלים מראש בפני כל נהגי הרכבים הפרטיים שסובלים בעקבות המחאה ומקווים שהפתרון יועיל גם להם".

מעיריית הרצליה נמסר: "בהתאם לחוקי העזר העירוניים אין להחנות רכב דו-גלגלי ממונע על המדרכות. ברחוב סוקולוב קיימים מקומות חנייה מיוחדים לרכב דו-גלגלי ממונע".