1,000 שקלים. זה הפיצוי אותו ישלם תושב הרצליה לאחד מפקחי העירייה, לאחר ששלח לו מכתבי נאצה בהם הוא משמיץ את הפקח ומקלל אותו. לפני כשבועיים התקיים דיון בבית משפט השלום בתל אביב, בתביעה שהגיש פקח עיריית הרצליה נגד אחד מתושבי העיר, בגין לשון הרע. זאת, לאחר שהתושב שלח לממונים על הפקח מכתבים בהם כינה את הפקח ואת הממונים עליו בשמות כגון, בני בליעל, ציידים, ליצנים ועל הפקח עצמו כתב ש"יסורס".

עוד ב-mynet:
התלמידים השיכורים היכו פקח
למה אסור לעשן נרגילה בפארק?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

כל זאת בעקבות דוח אותו רשם הפקח לתושב, בגין ריקון בריכת שחייה של מעסיקיו ללא אישור ולאחר שהותרה קודם לכן שלא לחזור על מעשיו על ידי פקחי העירייה. עוד האשים התושב במכתבו את הפקחים כי הם מנסים למלא את המכסה היומית בכתיבת דוחות על חשבונו.

הפקח, שהגיש תביעה לבית המשפט כאמור, טען כי המכתבים נשלחו במזיד ובמטרה לפגוע בו ובמשלח ידו, לבזותו ולהשפילו. עוד טען הפקח כי פנייתו אל הנתבע טרם הגשת התביעה, לא הולידה התנצלות.

יש לציין כי התושב, שרברב במקצועו, טען מנגד, כי לא ביצע כל עבירה בעת שרוקן בריכת שחייה לרחוב, שכן היא הכילה מי גשמים וריקונה בדרך זו מותר על פי חוק.לטענתו, משקיבל דוח לא מוצדק פנה למחלקת התלונות של עיריית הרצליה, הממונה על נושא זה. התושב הוסיף ואמר בבית המשפט כי לא היה מעוניין לפגוע בפקח והביע את התנצלותו למקרה שהפקח נפגע מדבריו, אך בית המשפט החליט לחייבו בתשלום פיצוי.

"התנצלות זו אינה על פי שורת הדין, כי אם לפנים משורת הדין", קבעה השופטת ניבה ריב בהחלטתה. "הנני מורה לנתבע לחזור על ההתנצלות ללא ההסתייגות שבסיפא, ולהפנותה לממונים על התובע. בנוסף להתנצלות, ישלם לתובע פיצוי בסך 1,000 שקלים".