תושבים רבים מהרצליה ומרמת השרון מתלוננים כי נחשפו להונאה מתוחכמת במהלכה השתלטו על הטלפונים הניידים שלהם וביצעו עשרות שיחות על חשבונם. משטרת גלילות פתחה בחקירה.

עוד ב-mynet:
הציב מכשיר כספומט מזוייף כדי לגנוב מלקוחותיו
עובדת הבנק גנבה כספים מהלקוחות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בשבוע שעבר הגיעו עשרות תלונות של תושבים שונים, כולם סיפרו לחוקרי המשטרה, כי אלמוני התקשר אליהם למספר הטלפון הנייד ודיווח להם שאחד מקרובי משפחתם אושפז בבית החולים במצב קשה. אותו אלמוני נתן לאנשים מספר טלפון לחזור אליו כדי לברר פרטים נוספים על קרוב משפחתם המאושפז, לכאורה, המתחיל בקידומת כוכבית 72.

עוד עולה מחקירת המשטרה ומהתלונות שהוגשו, כי ברגע שהמתלוננים התקשרו חזרה מהטלפון הנייד למספר שניתן להם, השתלטו אלמונים על קו הטלפון שלהם ו"חגגו" עליו, תוך שהם מבצעים שיחות טלפון רבות, הנאמדות במאות שקלים, על חשבונם של המתלוננים.

"מדובר בתופעה ישנה שנעלמה ולאחרונה אנו עדים להתעוררותה", מסביר מפקד משטרת גלילות סנ"צ דניאל נמרוד. "קיבלנו תלונות רבות של תושבים, תלונות זהות, בדבר השתלטות על הטלפונים הניידים שלהם. אותם מתלוננים התקשרו כי היו מודאגים משיחת הטלפון אותה קיבלו ולא העלו על דעתם כי מדובר בשיטת הונאה לביצוע שיחות טלפון רבות על חשבונם, ללא תשלום מצד מבצעי ההונאה".

בעקבות התלונות הרבות שהגיעו למשטרה בשבוע שעבר, המשטרה כאמור פתחה בחקירה. כמו כן, בכדי להזהיר את התושבים, פעל סנ"צ נמרוד להפצת מעשה ההונאה באתרי הפייסבוק של הרשויות המקומיות כמו גם בפרסום הודעות דוברות. עד כה לא נעצרו חשודים בפרשה.