חייו של אברהם (שם בדוי), בן 68 מהרצליה, השתנו ללא היכר לאחר שבמסגרת עבודתו כמאבטח מוסדות חינוך נשלח לקורס הכשרת מאבטחים במטווח העירוני בכפר סבא ויצא לטענתו כשהוא חבול וסובל מנכות. מכתב התביעה שהוגש ביום שני השבוע לבית משפט השלום בכפר סבא עולה, כי במסגרת קורס הכשרת מאבטחים שעבר במטווח העירוני נדחף אברהם לאחור וקיבל מכה חזקה מקיר, נחבט בראשו ובגבו ונפל ארצה. אברהם נלקח לבית החולים "מאיר" בכפר סבא שם נקבע כי נשברה אחת מחוליות גבו ומאז הוא סובל מנכות. כעת הוא דורש פיצוי של 2.5 מיליון שקלים.

עוד ב-mynet:
צועקת: "הצרידות שלי נגרמה מתאונת עבודה"
רמה"ש: גם אדם עם סעיף נפשי יכול להיות מאבטח בבי"ס
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"אני עובד כמאבטח מוסדות חינוך ברמת השרון וכחלק מתפקידי נשלחתי בחודש יולי האחרון להכשרת מאבטחים במטווח העירוני בכפר סבא", מספר אברהם. "כחלק מההכשרה, התבקשנו ביום האחרון לעבור קורס מזורז בקרב מגע. אני אמנם איש בריא אבל עמד מולי חניך צעיר, בשנות העשרים לחייו, 1.90 מטר גובה ומולו התבקשתי להתמודד. התחלנו להיאבק ואמנם היינו ממוגנים במגיני ברכיים, חזה וכדומה, אך במסגרת ההיאבקות הוא הדף אותי בחוזקה ואני עפתי לאחור. נחבלתי בחוזקה בראשי וחשבתי באותן שניות ששברתי את הראש כי הרגשתי כאילו הראש שלי מתפוצץ ממש", הוא אומר.

אברהם פונה כאמור לבית החולים "מאיר" שם אבחנו כי נשברה חוליה בגבו. "במשך שלושה חודשים נאלצתי לשכב במיטה מבלי יכולת לזוז. סבלתי ואני
סובל עד היום מכאבים חזקים. החיים שלי השתנו כליל, הפכתי להיות נכה. הייתי אדם פעיל, נהגתי לרקוד וללכת הרבה ברגל ואת הדברים האלה אני לא יכול לעשות היום. קשה לי לשבת על כיסא. כתוצאה מהחבלה ושבירת החוליה בגב נקבעו לי בתחילה 100 אחוזי נכות".

במסגרת התביעה טוען עו"ד דן אשכנזי, המייצג את אברהם, כי בשל גילו המתקדם היה על המטווח העירוני לסרב לקבלו לקורס. "מדובר בקורס שמצריך מאמץ פיזי רב והתובע לא ידע על הסיכונים הכרוכים בהשתתפות בקורס מסוג זה", נכתב בכתב התביעה. "התובע נדחף לאחור וקיבל מכה חזקה מקיר אולם ההתעמלות, נחבט בראשו ובגבו ונפל ארצה. מאז התאונה ועד היום סובל התובע מנכות תפקודית הבאה לידי ביטוי, בין היתר, בכאבי ראש וגב המונעים ממנו חזרה לעבודה במשרה מלאה. לפני התאונה היה התובע גבר בריא ונמרץ, שהרבה לטייל בארץ ובעולם ועסק בסוגים שונים של בילוי, ומאז התאונה הוא מוגבל ונזקק לטיפולים רבים הכרוכים בסבל רב".

מהמטווח העירוני לא התקבלה תגובה.