בזמן שחבריו מנסים לנער מעליהם את שאריות החופש הגדול ולגרור את עצמם אל ספסל הלימודים, גל הרט, רק בן 15 מהרצליה, חושב על מיזמי היי-טק חדשים, מפתח אפליקציות ומשתתף בכנסי היי-טק יוקרתיים מעבר לים. לאחרונה, נראה כי הוא עולה על הגל. איש העסקים דניאל רקאנטי, המנהל קרן שמשקיעה בחברות סטארט-אפ ישראליות, החליט להשקיע עשרות אלפי דולרים באפליקציה שפיתח הרט.

קטנים ומחוננים:
רק בן 13 וכבר חיבר תשעה ספרים
ילד פלא: בן 11 מירכא התגלה כפסנתרן מחונן
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הקרן של רקאנטי, רודיום, היא חברת השקעות פרטית הפועלת בישראל וניו יורק ומתמקדת בתחום המדיה הדיגיטלית ובטכנולוגיות חדשניות. DOWEET מצטרפת למודו של דב מורן, ראונדס, גרין SQL, פייס.קום וחברות נוספות שרודיום השקיעה בהן בעבר.צאו מהבית
הכסף לא ממש מעניין את הרט, תלמיד כיתה י' בבית הספר להנדסאים בהרצליה. מה שמניע אותו הוא הרצון להקים פרויקטים ולהפוך אותנו לחברתיים אמיתיים, לא רק וירטואליים. האפליקציה שפיתח והלהיבה מומחים רבים בתחום, נקראת DOWEET ומאפשרת לכל משתמש בסמארטפון ליצור אירוע אמיתי עם חבריו.

"כבר הרבה זמן אני רואה שהחברים שלי נמצאים בכל רגע נתון בפייסבוק. הרשת החברתית הזו היא לכאורה חברתית, אבל לא באמת", מסביר הרט. "אנשים לא יוצאים מהבית, לא נפגשים עם חברים, הם בתוך הפייס, כותבים סטאטוסים, מתעדכנים וזהו. ככה לא נוצרת פעילות חברתית אמיתית. חשוב לי שניצור רשת חברתית אמיתית ולא וירטואלית".

אפליקציית DOWEET מאפשרת ליצור אירוע עם חברים והיא מאוד פשוטה להפעלה. יש כפתור פלוס במרכזה שמאפשר להוסיף אירוע ולחלוק אותו עם חברים אחרים בפייסבוק. "היום עם האפליקציה הזו אפשר לעשות בקלות פעולות חברתיות שמצריכות זמן יקר והרבה כסף בלי שום מאמץ.

"אפשר לקבוע כל דבר עם החברים שלך ויש אפשרות להגיב ובו זמנית לקבל הודעות על חברים שלך. זה המקום שיהפוך אותך ליותר חברתי עם האנשים החשובים לך", מסביר הרט, היום החברויות הפכו להיות רק דרך הפייסבוק, אנשים נפגשים זה עם זה פחות ופחות, ועם האפליקציה הזו אנשים יוכלו יותר ויותר לארגן בקלות אירועים ולהיפגש מחוץ לרשת הווירטואלית".

הצעיר מכולם
הרט נולד בחיפה ובגיל 7 עבר עם הוריו ואחיו להרצליה. עולם המחשבים מלווה אותו מגיל מאוד צעיר וכבר כשהיה בן 10 קרא חומרים אודות סטארט-אפים וחומרי תוכנה והחל ממש להתעסק עם תכנות מחשבים. "אני בא מבית של אנשים שאוהבים מחשבים", הוא מספר. "אני כל הזמן עובד על המחשב. אני לומד ויוצר ובונה אתרים. אין ספק שאני מאוד מחובר לעולם המחשבים ואוהב אותו".

ביום שני שעבר חזר הרט מכנס היי-טק גדול בארה"ב. בין אלפי האנשים שהיו בכנס, בלט הרט. הוא היה הצעיר ביותר מבין היזמים. יחד איתו היה גם שותפו למיזם ניר אוחיון בן 26. אלא שלמרות גילו הצעיר של הרט ותשומת הלב שהוא משך בשל כך, הוא נשמע כמו יזם מנוסה: "נסענו לכנס, כי ידענו שזה המקום הכי נכון להיות בו", הוא מספר בטבעיות, "גם המשקיע במיזם המליץ לנו להגיע לשם. הצגנו את המוצר שלנו, דיברנו עם כתבים והשתתפנו בהרצאות. ידענו שזה כנס חשוב ושעלינו לקדם את המוצר שלנו. כרגע אנחנו בשלבי הפצת המוצר ולכן המטרה שלנו היא להציג אותו לכמה שיותר משתמשים".

"רקאנטי מאמין בנו"
כשקמו הרשתות החברתיות וכבלו בתוכן את הצעירים, החליט הרט לחפש רעיון לסארט-אפ שישחרר אותם ויוציא אותם החוצה. במשך שנה סייר באתרי טכנולוגיה, קרא חומרים ותיכנת. "רציתי שנעשה דברים ביחד, בעולם האמיתי ולא בתוך מחשב".

הקלות שבא נמצא משקיע, עודדה את הרט. "אני יודע שזה תהליך למצוא משקיעים, אבל כנראה שעלינו על בעיה שמציקה להרבה אנשים. דניאל רקאנטי מאוד מאמין בנו. הוא המשקיע הראשון שהגענו אליו". בשבוע שעבר חזר הרט לספסל הלימודים. הרט לומד, איך לא, במגמת מדעי המחשב, ועושה 35 יחידות לימוד. הוא לא מתרגש מההד התקשורתי סביבו. "זה לא מלחיץ אותי בכלל. אני ידעתי שזה מה שאני רוצה".

איך משלבים את העסק הזה עם לימודים?
"אף פעם לא היה לי כל כך קשה, יש לי את השותף שהוא גם יעשה הרבה עכשיו. בקרוב נפתח משרד, נעסיק אנשים ונראה איך זה יתקדם".

אתה חושב על הרגע שמישהו יקנה אותך ותגלגל מיליונים?
"זה לא מעניין אותי בכלל".

מה הצעד הבא?
"כמה שיותר לפתח מיזמים וליישם פרויקטים שעולים לי בראש".