בשבוע האחרון נמצאו על ידי א', תושב שכונת צמרות בהרצליה, שתי גוויות של חתולים וחתולה אחת גוססת. "מה שהכי גרוע זה שכנראה מדובר בתרדמון", מספרת אתי אלטמן, יו"ר תנו לחיות לחיות, השבוע. "בדרך כלל החומר הזה מצוי רק בידי הרשויות, וזה מאוד מטריד אותי".

שמרו על בעלי החיים שלכם:
הפתרון של העיריה לכלבים משוטטים: רעל
טיול עם הכלבה לים הסתיים בהרעלה
בעלי חיים, ייעוץ וטרינרי וטיפים - אצלנו בפייסבוק

התרדמון הוא רעל שגורם לתרדמת כבדה של בעל החיים שאוכל אותו. החתולה שהגיעה למרפאתו של הווטרינר, ד"ר אלון ליטבק, סבלה מטמפרטורת גוף נמוכה של 33 מעלות. "הוא נראתה מטושטשת לגמרי, וזה היה נראה כמו הרעלה מתרדמון", אומר ד"ר ליטבק. "א' דיווח על עוד שני חתולים שמתו באזור, ולכן חשבנו על הרעלה".

החתולה הגוססת לא שרדה את סוף השבוע האחרון, וגם היא מתה, ככל הנראה, כתוצאה מהרעלה. "לא שלחנו דגימות קיבה כדי לזהות את הרעל, כי הוא כבר
נספג בגוף, כך שזה כבר לא היה רלוונטי", אומר ד"ר ליטבק. "נשארנו עם עדות נסיבתית וללא הוכחה מוחלטת להרעלה".

א', האזרח שדיווח על מותם של החתולים, לא מצליח להבין: "היו להם עיניים טובות, כואב לי עליהם מאוד. בכל פעם שהייתי בסביבה, האכלתי אותם ודאגתי להם למים. דאגתי גם לחיסונים שלהם". אלטמן הגישה תלונה במשטרה. גורמים במשרד החקלאות מסרו כי אף רשות מקומית לא משתמשת ברעל באמצעות פיזור, אלא אם כן היא מקבלת רשות מהשירותים הווטרינרים.

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה לא משתמשת בתרדמון, ולא בשום רעל אחר. הייתה טענה לגבי הרעלה, הגיעו מפקחים למקום אך לא נמצאו חתולים מורעלים בזמן הגעתם. אם היו כאלה, היינו שולחים לבדיקה במעבדה בבית דגן, והדבר היה משמש עדות לחקירת משטרה. התושב הופנה למשטרה".