יום ראשון השבוע, שלוש לפנות בוקר, הרצליה פיתוח. עשרות נערים ונערות מנתניה, שהגיעו לחגוג את סיום החופש הגדול, עלו על האוטובוסים שאמורים היו להחזירם הביתה. אחד הנהגים כבר הכניס את המפתח לסוויץ' והתכונן לנסיעה, אך לפתע חבורת צעירים מקומיים עלתה גם היא על האוטובוס, ואחד אחרי השני הם החלו להכות את הנהג. הנהג ניצל את ההפוגה הזעירה ונמלט מהמקום. לאחר מכן, על פי החשד, שלפו הצעירים מוט ברזל, ובו היכו גם את הנערים, בסך הכל בני 14, שביקשו לחזור לביתם. המחזה המזעזע לא תם בכך. בנוסף למכות שהפליאו הצעירים האלימים בנערים, הם גם דקרו, על פי החשד, שלושה מהם.

נוער אלים:
מפחדים לחזור לבית הספר
בני 15 הגיעו לבית החולים בגלל ריב על בחורה
דברים שצריך לדעת לקראת החזרה לבית הספר
יש לכם מה להגיד על הנוער של היום? שתפו אותנו בפייסבוק

נערים רבים שהיו בתוך האוטובוס לקו בהלם ובחרדה ולא ידעו כיצד להגיב. מי שהצליח להתעשת, הזעיק למקום אמבולנס וכוחות משטרה, שהספיקה לעצור שישה מעורבים בפרשה. מה שבטוח הוא, שאף אחד מהצעירים בני ה־14 שרקדו במסיבה במועדון "המיני פארק" בהרצליה, לא האמין שאת הערב הזה הם יסיים בבית החולים. "היינו בטוחים שמדובר בפיגוע", סיפרו השבוע ל"ידיעות השרון" נערים שהיו במקום. יצוין כי האירוע התרחש מחוץ למועדון ולאחר סגירתו וכמו כן לא נמכר אלכוהול למבלים באותה מסיבה.

"רק לא סכינים"
ביום ראשון בלילה נערכו במספר מקומות בארץ מסיבות לציון סוף החופש הגדול. אחת מהן, במועדון "האומן 17" בתל אביב, הסתיימה כידוע בפיגוע, במהלכו נפצעו שמונה בני אדם. באותו יום ממש התקיימה מסיבת סוף הקיץ גם במועדון ה"מיני פארק" בהרצליה פיתוח. המסיבה תוכננה בקפידה, ומאות כרטיסים נמכרו מראש לבני נוער מכיתות ט-י"א. למסיבה הוכנו הסעות מראש, שדאגו להביא את בני הנוער מכל יישובי השרון הצפוני להרצליה, ולהחזירם אחר כך לבתיהם. "מדובר בטרנד חזק באזור השרון. אלו מסיבות מיוח"צנות היטב שנסגרות זמן רב מראש", סיפר השבוע יח"צן מסיבות.

בסוף הערב עזבו הנערים והנערות את המקום ונעו לכיוון ההסעה שהמתינה להם מחוץ למועדון. הצעירים עלו על האוטובוס, כשלפתע קבוצה של בני נוער מהרצליה עלתה עליו, והחלה לתקוף את נהג האוטובוס, שנמלט מהר מהמקום. הצעירים ההרצליינים לקחו מוט ביד, והחלו להכות את בני הנוער שהתחננו על נפשם שיעזבו אותם. "זה נראה כמו פיגוע", סיפרה השבוע נערה בת 14 שישבה מבוהלת בהסעה ולא הבינה למה תוקפים את חבריה.

המכות החלו להסלים וחבורת הנערים התוקפת, לדברי העדים לאירוע, שלפה סכינים. "היינו בשוק, צעקנו להם: 'תעשו לנו הכל, רק אל תוציאו סכינים'", סיפר נער נוסף.
אך הנערים המקומיים לא הקשיבו לתחינות, ועל פי החשד דקרו שלושה בני נוער שישבו באוטובוס. לאחד מהם נגרמו חבלות בראשו, בגלל המוט שהיכה בחוזקה בראשו. "אין לי מושג למה זה קרה. הם היכו אותנו, ואף אחד שהיה באזור לא נקף אצבע לעזור לנו", מספר אחד הנערים שנפצע.
"
הם איימו עלינו במקלות שנצא החוצה מהאוטובוס", סיפר נער נוסף שנפצע, "היינו הרבה ילדים, אבל לא הצלחנו להגן על עצמנו, כי הם היו עם נשק, סכינים ומקלות". נער נוסף שחזר את רגעי האימה. "עמדתי באוטובוס, ואחד מהם החל להכות אותי. רצתי עמוק לתוך האוטובוס, ניסיתי להימלט והם המשיכו לרדוף אחריי. אז אחד מהם שלף סכין ודקר אותי".

התוקפים, על פי החשד, דקרו שני נערים נוספים. אחד הנערים שנפצע לא רצה להתפנות לבית חולים ונמלט מהמקום. "הוא היה ממש בהלם. הוא נכנס לטראומה מכל מה
שקרה שם", סיפר חברו. הנערים שהתבוססו בדמם, בכו וזעקו לעזרה. חלקם היו בהלם, ואחרים הזעיקו את המשטרה והאמבולנסים למקום. בינתיים נערים אחרים הביאו גופיות וניסו לחבוש את פצעי חבריהם. צוות מד"א שהגיע למקום פינה את הנערים לבית החולים מאיר בכפר סבא.

תקיפה אכזרית
מחקירת משטרת גלילות עד כה עולה, כי על פי החשד התחולל ריב מוקדם יותר בכניסה למועדון בין בני הנוער, וככל הנראה היה מדובר בדחיפות והקנטות הדדיות. צוות הבילוש של תחנת גלילות הגיב לאירוע בזמן מאחר שהיה בסמוך למקום. כשהשוטרים הגיעו למועדון, עלה חשש שמדובר בהמשך של פיגוע מתגלגל, לאחר הפיגוע ב"האומן 17", אך במהרה התברר לשוטרים שמדובר בקטטה בין בני נוער.

ברגע שהשוטרים הגיעו לזירה, נמצאו שני נערים דקורים מחוץ לאוטובוס, ומאות נערים מבולבלים ומבוהלים. לשם כך הוקפצו כוחות נוספים לזירה.
המשטרה פתחה בחקירה, שממנה עלה כי מספר קטינים מהרצליה היו אחראים לתקיפה. המשטרה עצרה חמישה חשודים בני 15 וחשוד אחד בן 18. מעצרם של כל השישה הוארך.

"מהחקירה הראשונית עולה שהיה ריב בין החבורה ההרצליינית לבין אותם מבלים במועדון עצמו, על רקע דחיפות בתור", סיפר השבוע מפקד מש