יום ראשון השבוע, שעה 16.00 אחר הצהריים, שלומית רחמים, תושבת רחוב התדהר בהרצליה, עולה לגג ביתה ומודיעה כי החל מרגע זה היא פותחת בשביתת רעב ולא יורדת מהגג עד שמתקן הגישה האלחוטי שממוקם על גג הבית הסמוך לביתה יפונה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

על הצעד החריג הזה החליטה רחמים לדבריה לאחר מאבק שהיא מנהלת נגד חברת "פרטנר" שהתקינה אנטנה סלולרית סמוך לביתה. "החל מרגע זה ועד שהמפגע שמסכן את בריאות ילדיי וחושף אותם לקרינה, יסולק, אני עולה לגג ושובתת רעב", היא מסבירה בקול שבור, "הצילו את ילדיי ותחזירו לי את השקט והביטחון לחיי. אני פונה לכלל הציבור לבוא לאות מחאה והזדהות לעזור לי לצעוק. אולי גם לכם יש אנטנה מעבר לקיר בלי שאתם יודעים".

סיפורה של רחמים מתחיל לפני עשרה חודשים כאשר היא ומשפחתה גילו כי במשך שנים פועל מתקן גישה אלחוטי סמוך לביתם. מיקום המתקן והממסר היו צמודים לחדרו של בנם ותוצאות בדיקת עוצמת השידור האלקטרו מגנטי הראו כי בחדרו של בנה נמדדו 10 מילגאוס, כאשר התקן הוא 2 בלבד. רחמים פנתה לעירייה וזו מנסה לעזור לה במאבקה, אך ללא הצלחה.

למחאתה של רחמים שהחלה השבוע, היו תומכים רבים. עשרות תושבים הגיעו למקום ועודדו אותה והיא בתמורה הבטיחה שלא תישבר. "במשך שש שנים המיטה של הילד שלנו הייתה צמודה לקרינה שקיימת סביב חדר החשמל במבנה הסמוך", מסביר בעלה של שלומית. "האנטנה משדרת קרינה רגילה, אבל הבעיה היא קרינת החשמל. אנחנו ממתינים שמישהו ישמע אותנו. בינתיים הזמן הזה עולה לנו בבריאות".

לבושה בחולצה עליה הכיתוב "הצילו, אני אמא דואגת", עמדה רחמים שעות רבות וימים על הגג כשהיא מדגישה כי לא תיכנע. "אהיה כאן 24 שעות, גם אם זה יימשך חודשים. לא ארד מכאן עד שהאנטנה תרד".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה ניסתה במשך זמן רב דרך היועץ המשפטי להביא להורדת האנטנה, אך המשרד לאיכות הסביבה לא נתן את ההוראה. העירייה מנסה למנוע את קיומה של האנטנה באמצעות תביעה על שימוש חורג בנכס ללא היתר".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "האנטנה מופעלת על פי היתר. רמות הקרינה מהאנטנה הינן נמוכות משמעותית מהסף שנקבע על ידי המשרד להגנת הסביבה. כל עוד האנטנות מופעלות בהתאם לתנאי ההיתר, אין המשרד יכול להורות על הפסקת הפעלתן".

מחברת אורנג' נמסר: "האתר הוקם עם כל אישורי הבטיחות ועומד בתקנים המחמירים. בוצע ניסיון ליצור קשר עם המתלוננת בכדי לבצע מדידות אשר יוכיחו כי המתקן עומד בהתאם לתקנים. פנייתנו נענתה בשלילה. אנו נשמח לעמוד בקשר עימה ולבצע מדידות שיוכיחו שוב את תקינות האתר".