שבעה וחצי מיליון שקל ועשרה חודשי עבודה השקיעה עיריית הרצליה במתחם הסקייטפארק העירוני סמוך לספורטק, אלא ששבועות ספורים מאז נחנך, מתלוננים חובבי החלקה על סקייטבורד כי השימוש במתקן הפך לסיוט.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

"במגרשי הכדורגל והכדורסל הסמוכים משחקים בלי חולצות, ולאיש זה לא מפריע. כאן בסקייטפארק, כשמישהו מוריד חולצה כי מדובר בספורט אתגרי והטמפרטורות עולות, השומרים מתנפלים עליו ומכריחים אותו ללבוש אותה", סיפר אחד המחליקים.

אך ההגבלות לא נוגעות רק לפריטי הלבוש. "אסור להחליף שם ציוד, כולל גלגלים, אסור לצלם ללא ציוד מיגון, אסור להחליף בגדים, ובקרוב יערכו כאן אירועים לנוער מתחת לגיל 18 עד שתיים בלילה, כך שלא יהיה ניתן להשתמש במתקן", סיפר מחליק נוסף.

הסקייטפארק משתרע על חמישה דונמים, וכולל 1,500 מ"ר של בריכות גלישה, משטחי גלישה, מדשאות, מושבים לצפייה בגולשים ורחבת כניסה. למרות הנוף הפסטורלי, המחליקים טוענים שהתחושה והיחס שהם מקבלים הוא כשל עבריינים.

"מגיעים לכאן מחליקים מכל הגילים, גם כאלה שהם מזמן לא ילדים. הם לא מגיעים כדי לעשות בלאגן, אלא כדי להחליק, ליהנות מהספורט ולחזור הביתה, אבל העירייה הציבה חברת אבטחה, ולא נותנים לזוז מילימטר בלי תלונה. מתייחסים אלינו בזלזול ולא מקשיבים לנו", מסביר משתמש נוסף במתחם.

השבוע החליטו הסקייטרים שהגיעו מים עד נפש, והודיעו על צעדי מחאה. תחת הכותרת "מרד בסקייטפארק הרצליה" אורגנה קבוצה, אליה הוזמנו למעלה מ-2,000 ממשתמשי המתחם. צעד המחאה הראשון מתוכנן לשבת, וכולל החלקה משותפת בתחתוני בוקסר, חולצה וקסדה, הפרה קטנה של החוקים הנוקשים, שאולי, כך מקווים חברי הקבוצה, תצליח למשוך את תשומת הלב ולאפשר להם להתבטא.

"מצד אחד עיריית הרצליה השקיעה מיליונים בבניית הסקייטפארק", אומר חבר המועצה ירון עולמי, "מצד שני עכשיו היא לא בדיוק יודעת איך לנהוג בו ובמבקריו. צריך שיהיו חוקים ומגבלות, אבל בגבולות הסביר. כרגע נדמה שהעירייה וחברת האבטחה הלכו צעד אחד רחוק מדי".

עיריית הרצליה מסרה: "בסקייטפארק יש כללים ברורים שנקבעו על ידי יועץ בטיחות. מכיוון שמדובר במתקן אקסטרים בו הסיכון לפציעות גבוה ביותר, יועץ הבטיחות קבע כי בשטחי ההחלקה ישהו המחליקים בלבד, ולכן לא ניתן לאפשר שם שהות לכל צורך אחר, כמו צילום, החלפת גלגלים ומנוחה. הסדרנים נאלצים להזמין את המשטרה כשהמחליקים מפרים את הכללים, גם לאחר שהעירו להם מספר פעמים. לגבי הורדת החולצה, כנראה היתה אי הבנה".