משטרת גלילות עצרה ביום ראשון בשבוע שעבר צעיר בן 23 שהזעיק את המשטרה שוב ושוב, בתואנות שווא, והכול במטרה להיעצר ולהישלח למעצר בבית הסוהר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

תחילתה של הפרשה המוזרה התחילה לפני כשבוע וחצי, אז התקבלה בשעות הבוקר קריאה במוקד המשטרה מהצעיר שסיפר לשוטרים שביצע שוד בתחנה המרכזית בהרצליה, זאת לאחר שחבט באחד מהנוסעים במקום באמצעות לבנה בראשו ושדד את מכשיר הטלפון הנייד שלו.

שוטרי סיור, בראשותו של רס"ר איגור גולדין, יצאו מיד למקום, הגיעו לחשוד שמסר מיד לידי השוטרים מכשיר טלפון נייד אותו הציג כמכשיר הטלפון אותו שדד.

הצעיר גולל בפני השוטרים את סיפור השוד, החל לשחזר את המעשה והראה לשוטרים את הרציף בתחנה המרכזית בו ביצע את השוד. כאשר נשאל הצעיר על ידי השוטרים מדוע הזעיק אותם ולא נמלט מהמקום, הסביר הצעיר כי רצה "לצאת גבר" והחליט להסגיר את עצמו.

השוטרים החלו בסריקות במקום ולאחר שלא נמצאו סימני דם או מאבק החלו בתשאול עדים, בדיקה בבתי חולים, במד"א בקופות חולים, בניסיון לאתר אדם שנפגע בראשו, וביצעו פעולות חקירה נוספות שלא הביאו לאיתורו של מתלונן שנשדד כביכול.

בעקבות ממצאי החקירה הובא הצעיר לתשאול בתחנת המשטרה ובחקירתו הודה כי בדה את סיפור השוד מליבו מאחר שהוא רוצה להיעצר. כאשר נשאל הצעיר מדוע הוא רוצה להישלח למעצר, הוא הסביר לשוטרים כי כמה מחבריו נעצרו מספר ימים קודם לכן והוא מבקש להצטרף אליהם בתא המעצר. הצעיר שוחרר לביתו ובמשטרה סברו שבזאת תמה הפרשה.

אך ביום ראשון לפני שבוע, בשעות הבוקר, שוב התקבלה קריאה במשטרה מצעיר שסיפר לשוטרים כי הוא נמצא בגן ציבורי במרכז העיר וביצע במקום מעשי ונדליזם ונזק למקום. שוטרים ממשטרת גלילות שיצאו למקום גילו לתדהמתם כי מדובר באותו צעיר תימהוני שדיווח על השוד שלא היה.

כאשר הוכיחו אותו השוטרים על מעשיו ואף הראו כי לא נגרם כל נזק לגן הציבורי, אמר החשוד לשוטרים כי אם לא יעצרו אותו, הוא אכן יגרום נזק והרס למקום, מאחר שברצונו להיעצר.

הפעם לא לקחו השוטרים סיכון ועצרו את החשוד לחקירה שבסופה הוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית בכדי לבדוק את מצבו הנפשי.