כבר שנתיים וחצי מתלוננים תושבי שכונת נווה ישראל בעיריית הרצליה על כך שאין אכיפה מספקת של פקחי העירייה בשכונה, מה שמוביל לטענתם לזבל ברחובות, כלבים משוטטים ונהגים שמחנים את רכביהם על מדרכות וחוסמים מעבר להולכי רגל.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

"החיים שלנו הפכו בלתי אפשריים", מספר ג' תושב השכונה, "כבר למעלה משנתיים שאנחנו פונים לעירייה, אפילו שלחתי מייל אישי לראש העירייה יעל גרמן והיא הבטיחה שהבעיות יטופלו. יש לי תכתובת ענפה עם העירייה, אבל בשטח, עם כל הרצון הטוב, אין שינוי".

בסיור שערכנו ברחובות כיסופים, שבטי ישראל ורוחמה, נמצא כי טענות התושבים מוצדקות. ברחוב ניתן היה לראות כלבים משוטטים שעושים את צרכיהם בכל מקום, פחים גדושים בפסולת ומדרכות שנחסמו על ידי כלי רכב. נציגי הפיקוח העירוני, אגב, כלל לא נראו במקום.

לפני מספר חודשים, כשהוא כבר ממש על סף ייאוש מהניסיונות החוזרים, החליט כאמור ג' לפנות באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לגרמן. "התפלאתי והתרשמתי מכך שראש העירייה ענתה לי באמצע הלילה. התשובה הייתה שהיא תבקש מפניות הציבור שיענו לי. כמה ימים לאחר מכן, חזרו אליי גורמים שונים והשיבו כי הבעיות שהצגתי יטופלו. באחד המיילים אף נטען כי במקום מבוצעת אכיפה מוגברת.

מהתכתובת שהגיעה ל"ידיעות השרון" עולה כי ג'ו ניסימוב, סמנכ"ל בכיר בעירייה דורש מהאגפים השונים לטפל בבעיות. "מאגף 'שאיפ"ה' - אכיפה של חנייה על המדרכות בעיקר ברחוב רוחמה שפוגעת בחופש התנועה על המדרכות של הולכי רגל ואימהות עם עגלות. וממחלקת וטרינריה - אכיפה ולכידה של כלבים משוטטים כדי שבעליהם ילמדו לא לשחרר כלבים".

אלא שלדברי התושבים, בפועל אין אכיפה ואין שיפור באף אחד מהנושאים. "יש כאן אלמנטים של סכנת חיים וזה פשוט סיוט", הוסיף ג', "כשאמרו לי שנכון להיום מבוצעת במקום אכיפה מוגברת, מיד השבתי שאולי כדאי שיפסיקו עם האכיפה המוגברת כי הבעיה רק הולכת ומחריפה. אני מקווה שמישהו יעשה לזה סוף בקרוב. כל הזמן מנסים לשפר את תדמית השכונה וזה מבורך, אבל חייבים לתת את הדגש גם על הדברים הללו".

תושבת השכונה הוסיפה: "בעיית הכלבים המשוטטים היא המפריעה ביותר. יש כאן ילדים קטנים שמסתובבים ומדובר בסכנה. גם המכוניות שמחנות על המדרכה מאלצות ילדים לרדת לכביש ואני מקווה שמישהו יפתור את הנושא".

מעיריית הרצליה נמסר: "כמו כל השכונות בעיר, גם שכונת נווה ישראל נאכפת בקפידה ונערכים בה בנוסף לפעילות האכיפה והניקיון השוטף, מבצעי אכיפה ייעודים בנושא איסוף צואת כלבים".