המחלקה לחקירות שוטרים עצרה לפני כשבוע את עבד אלגפאר סעדי, שוטר המשרת במשטרת גלילות, בחשד לעבירות של מכירת אמצעי לחימה, שליפות מודיעין (הוצאת מידע ממסוף המשטרה) וקבלת שוחד.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים בשבוע שעבר, טענה חוקרת מח"ש, נועה לימוד, כי השוטר, בשנות החמישים לחייו המשרת בהרצליה כיומנאי וסייר במשטרת גלילות, חשוד בגניבה ובסחר של כ-70 כדורי אקדח, אותם לקח מהתחנה ומכר לגורם עברייני.

חקירתו החלה כבר לפני מספר חודשים, אז עלה חשד בקרב שוטרים ומפקדים במשטרת גלילות על עבירות שהוא מבצע, כביכול, על טוהר המידות. גורמים בתחנה פנו למח"ש וכך נחשפה הפרשה.

לאחר מעצרו ובמהלך חקירתו, הוא החל לחוש ברע וחקירתו הופסקה לצורך פינויו לבית החולים. במח"ש טענו נגד החשוד, המשרת במשטרה מזה 27 שנים, צפוי להיות מוגש כתב אישום בקרוב.

עוד עולה מחקירת מח"ש שנעשתה בשיתוף פעולה עם משטרת גלילות, כי מעצרו של השוטר התבצע לאחר שהוקלט בשיחות עם סוכן משטרתי.

עורך דינו של החשוד, אריאל עטרי, טען בבית המשפט: "החשוד משתף פעולה עם המשטרה. הוצגה לחשוד הקלטה שלו עם הסוכן המשטרתי, שבה הוא נשמע בפירוש אומר שהכסף שהוא מקבל הוא הלוואה מתושב ואיננו תמורת הכדורים. מדובר בחולה לב שעבר שני צנתורים. אבקש לא להותירו במעצר. עצם החקירה מרעה את מצבו הבריאותי".

למרות בקשת הסנגור נענתה השופטת ענת זינגר לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרו של החשוד. "המשיב הוא שוטר החשוד בסחר באמצעי לחימה, גניבה בידי עובד ציבור, עבירה על חוק המרשם הפלילי ועבירה על חוק הגנת הפרטיות", קבעה השופטת, "באשר לטענת הסנגור כי מדובר בהלוואה, אני סבורה שיש בחומר שבפניי די כדי להפריך את הטענות. החשש לשיבוש החקירה קיים ובהתחשב בצורך להשלים את פעולת החקירה אני מוצאת לנכון להאריך את המעצר".

מפקד התחנה, סנ"צ דניאל נמרוד, מסר בתגובה: "מהרגע שעלה חשד כי השוטר מעורב בעבירות פליליות, שיתפנו פעולה עם המחלקה לחקירות שוטרים על מנת לבדוק אם החשד נכון. לצערי, התגלה שהחשדות מבוססים, אך צריך לזכור כי עדיין מדובר בשלבי חקירה".

עו"ד עטרי הוסיף השבוע: "מדובר בשוטר החשוד שנטל כלי מהמטווח המשטרתי והעביר אותם לסוכן משטרתי. אנחנו מתפלאים שמח"ש מעסיקה את עצמה בזוטות מסוג זה במקום לעסוק בתופעות חמורות יותר".