למרות הודעות עיריית הרצליה על פתיחת עונת הרחצה, נכים שביקשו להגיע לחוף הנכים של הרצליה וליהנות, מצאו עצמם במסע קשה בניסיון להגיע אל החוף. "זה היה פשוט עצוב. בכל מקום שניסיתי לרדת ממנו אל החוף, נתקלתי במכשול אחר", סיפר נכה. "לא נותרה לי ברירה אלא לשוב הביתה".

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

יצחק קרידלר, תושב כפר סבא המתנייד בכיסא גלגלים, הוא אחד מאלו שעברו את החוויה הלא נעימה הזו ביום שבת לפני שבוע.

"הגעתי בשעות הבוקר לחוף הים לאחר שראיתי את ההודעות על פתיחת עונת הרחצה", משחזר קרידלר. "עד לשנה הזו, נהגתי לפקוד את חוף הנכים של הרצליה. בשנה האחרונה החוף עבר שיפוצים נרחבים והוקמה בו טיילת, הכל טוב ויפה, רק ששביל גישה מהחנייה לחוף הנכים, כדי שנכים עם כיסא גלגלים יוכלו להגיע אליו, שכחו לסלול".

קרידלר מספר שעוברי אורח שהיו עדים לקושי בו נתקל, סיפרו לו על מעלית הנכים שנבנתה בדיוק למטרה זו בחוף הסמוך. "נכנסתי לרכב ונסעתי למעלית. אבל אז גיליתי שסביב המעלית מתבצעות עבודות שיפוץ והגישה אליה אפשרית עוד פחות מזו שהייתה בחוף הנכים. נאלצתי לשוב לביתי, וקשה לי להבין למה עם כל הרצון הטוב לא מצליחים בעיריית הרצליה לסדר את הגישה לנכים, שהם שווי זכויות".

גם ג', תושבת הרצליה הנעזרת בהליכון, הגיעה לחוף הים לפני כשבוע.

"באופן טבעי הגענו לחוף אכדיה צפון, כי אני מחכה למעלית כבר הרבה זמן. הגענו בשעות הצהריים והמקום כולו היה מוקף בגדרות. בהתחלה חשבנו שזוהי רק חסימה קטנה ובטח יש גישה מאחד הצדדים, אבל זה פשוט נהיה קשה מדי ונאלצתי לוותר על הבילוי בחוף הים. חבל שסתם הגענו והתאכזבנו".

מהחברה לפיתוח התיירות בהרצליה נמסר: "מעלית הנכים כבר עובדת בשעות הרחצה הסדירות ושעות אלו יורחבו. נבדוק מה חסם את הגישה למעלית. חוף הנכים הישן זמין ונגיש לנכים, על שער הכניסה לחוף הוצב שלט עם מספר טלפון של מאבטח. נכה שמגיע לחוף מוזמן לצלצל והשער ייפתח עבור רכבי הנכים".

בנוסף הוסיפו בחברה כי בקרוב ייפתח מקטע חניות בסמוך למעלית ויאפשר גישה אליה.