בעלי העסקים ברחוב סוקולוב בהרצליה שוב מיואשים. החלטת העירייה להציב מצלמות ברחוב כדי לקנוס כל מי שחונה בניגוד לחוק, גם אם מדובר בבעלי עסקים שעוצרים לפרוק סחורה, מאיימת שוב על פרנסתם. בשבוע שעבר פנו במכתב לראש העירייה יעל גרמן וביקשו שתתחשב במצבם.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

לאחרונה גילו הסוחרים כי העירייה הציבה שלטים לאורך הרחוב, בהם קבעה כי אסור לעצור ולו לרגע בצדי הרחוב. עוד הודיעה העירייה כי בקרוב יותקנו מצלמות לאורך הרחוב שיצלמו כלי רכב שעוצרים בצדי הדרך ובאמצעותן תשלח העירייה קנסות בדואר לבעלי הרכב. הסוחרים כבר הודיעו כי לא יוכלו לעבוד כך. "אנחנו עובדים עם רישיונות עסק כחוק והחלטה כזאת תגרום לכולנו לסגור את החנויות ולאבד את הפרנסה", טענו השבוע בעלי עסקים ברחוב.

במכתב ששלחו כאמור לראש העירייה, ביקשו הסוחרים להימנע מהתקנת המצלמות. "הופתענו לראות שלטים גדולים המורים כי גם עצירה רגעית להעמסה, הורדת נוסעים, העמסה או הורדת סחורה, או אפילו עצירה רגעית לענות לשיחה סלולארית, אסורה ותגרור קנסות", כתבו הסוחרים, "אנו נלחמים כל יום על מנת לשרוד ולהביא פרנסה לביתנו וילדינו בימים בהם המצב הכלכלי קשה. המצלמות והקנסות יגרמו לנזק בלתי הפיך לעסקים באזור".

עוד ציינו הסוחרים במכתבם כי רוב החנויות ברחוב סוקולוב הינן חנויות קמעוניות אשר מקבלות סחורות לפחות פעם ביום. "גזר דין כזה יהרוס לנו את העסקים. לקוחות ראו את השלטים והודיעו שיפסיקו לבוא. בבקשה אל תהרסי לנו את הפרנסה", לשון המכתב.

"אנחנו חרדים לגורלנו", אמר השבוע בעל עסק ברחוב, "אין מקום בעיר לפריקה והעמסה של סחורה ולספקים אין ברירה אלא לעצור בצד. החלטת העירייה תגרום לכולנו לסגור את העסק". הסוחרים ברחוב לא מתכוונים לוותר. "לצערי העירייה לא מתחשבת בנו ובתושבים בכלל", הוסיף בעל עסק אחר, "החלטנו יחד, כל הסוחרים, כי לא נעבור על כך בשתיקה. נפעל נגד הצבת המצלמות ולא נוותר על פרנסתנו בקלות".

חבר מועצת העיר ירון עולמי טוען, כי העירייה פוגעת בסוחרים. "ראש העירייה מנסה לחשוב על כל רעיון איך להרוג את הפרנסה במרכז העיר. חייבים לעצור עוד היום את תוכנית 'האח הגדול' ולאפשר לעסקים ברחוב להתפרנס בכבוד. העירייה חייבת לאפשר לפרוק לרגע, להעמיס, לעצור לשנייה ולא להבריח ולהלך אימים על הקונים המעטים שעוד נותרו. צריך להבחין ברגישות בין עברייני תנועה לבין אנשים שמבקשים רק להתפרנס".

מעיריית הרצליה נמסר: "הצילום יתבצע רק לאחר מספר דקות של עמידת הרכב במקום אסור, זמן המספיק עבור פעילות פריקת סחורה. בנוסף, העירייה בודקת הוספת מקומות לפריקה ברחוב".