במשך שנים הם נפגשים מדי ערב שישי, קבוצה של חברים כבני 30 למשחק הכדורגל השבועי שלהם במגרש הממוקם בשבט הצופים ברחוב שאול המלך בהרצליה פיתוח. לאחרונה הודיע להם פקח השיטור המשולב של העירייה כי בהוראתה של ראש העירייה, יעל גרמן, נאסר עליהם לשחק במקום. למרות שפנו מספר פעמים בשבוע האחרון לשורה של גורמים בעירייה על מנת לקבל הסבר להחלטה התמוהה, הם נותרו ללא מענה. בעיריית הרצליה טענו השבוע כי הוחלט לאסור את המשחק רבע שעה לפני כניסת השבת.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

"אנחנו כמעט 20 חברים המתגוררים בהרצליה ובהרצליה פיתוח ונפגשים למשחק כדורגל כל שישי אחרי הצהריים", סיפר השבוע ל"ידיעות השרון", אוהד ברקן (30), אחד מחברי הקבוצה. "רובנו משרתים בקבע, וזה הזמן היחידי שאנחנו פנויים לעסוק בתחביב שלנו - כדורגל. כל שישי אנחנו נפגשים בשעה שש ומשחקים כשעה וחצי. שנים אנחנו עושים את זה ומעולם זה לא הפריע לאיש. עד לפני שבועיים, כשבמהלך משחק הגיעה ניידת של הפיקוח העירוני ואסרה עלינו להמשיך לשחק".

הטיעון של אנשי הפיקוח היה: בגלל מטרד הרעש שנגרם לתושבים. "מעולם לא פנו אלינו בטענה שאנחנו גורמים לרעש או מפריעים ולמען האמת, קשה לומר עלינו שאנחנו פרחחים שעושים רעש. אנחנו מגיעים, משחקים וחוזרים הביתה. לשבט הצופים אין שום בעיה עם זה שאנחנו משתמשים במגרש, ויותר מזה - לפני למעלה משנה בנתה העירייה במקום קיר אקוסטי כדי להבטיח שהמשחק במגרש לא יגרום למפגעי רעש".

אך למרות ההרגל ארוך השנים, הופתעו חברי הקבוצה כאשר במשחק לפני שבועיים הופיע פקח עירוני במקום והודיע להם שנאסר עליהם לשחק במקום. "לא הקשבנו לפקח וביום שישי שעבר הגענו כרגיל למגרש כדי לקיים את המשחק השבועי שלנו. שער הכניסה החיצוני למגרש היה נעול ונכנסנו דרך שער שבט הצופים, שגם נכחו שם. רבע שעה לאחר מכן הגיע שוב פקח עם ניידת שיטור משולב והודיע לנו שישנה הוראה מיוחדת של ראש העירייה לפיה במגרש הזה אסור לנו לשחק".

חברי הקבוצה שניסו לקבל הסברים מהפקח נותרו ללא מענה ונאלצו לעזוב את המקום. "התיישבנו בגינה הציבורית שנמצאת מאחורי המגרש. השעה הייתה שעת ערב והשבת אפילו לא נכנסה עדיין. אנחנו לא מבינים איך ייתכן שבגינה ציבורית מותר לנו להיות, אבל במגרש שסמוך אליה אוסרים עלינו".

כבר למחרת פנו החברים במכתב לראש העירייה וביקשו הסבר להחלטה החדשה. "לא קיבלנו תשובה והמשכנו בשורה של פניות לגורמים שונים בעירייה. אנחנו מנסים להבין למה אחרי שנים שאנחנו משחקים מבלי שזה יפריע לאיש, פתאום אוסרים עלינו להיות במקום".

אחד האנשים אליהם פנו החברים היה חבר המועצה ירון עולמי. "לא מובן לי איך עיר שאמורה לעודד עיסוק עממי בספורט, בעצם עושה ההיפך, הופכת את שחקני הקט-רגל לעבריינים לכאורה ומגבילה בצורה בלתי סבירה את האפשרויות שלהם לשחק", אמר השבוע עולמי. "אין כאן שום מגבלה חוקית, ואני מקווה שברוח חג החירות יקבלו חובבי הספורט את החופש לשחק וליהנות".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "בשל התחשבות בתושבים הגרים בסמוך, קיימים כללים לגבי שעות הפעילות במגרשים - הפעילות אסורה בשעות הצהריים ורבע שעה לפני כניסת השבת".