ביום רביעי שעבר לפנות בוקר קיפחו את חייהן שתי הנערות הישראליות דנה ביקוביצקי ואופיר חן, כתוצאה מתאונת דרכים שהתרחשה במהלך טיול במדבר המלח בבוליביה. כמה שעות לפני שהמשטרה וכוחות החילוץ הספיקו להגיע למקום התאונה, נבזזו ככל הנראה מצלמותיהן של הבנות שהכילו את הזכרונות האחרונים מחייהן של השתיים.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

"היה בחור שהיה אמור לצאת עם הבנות לטיול הזה, ומאיזושהי סיבה הוא לא יצא איתן בסופו של דבר", סיפרה דליה ביקוביצקי, אימה של דנה ביקוביצקי ז"ל, "אחרי שקרה מה שקרה, הוא שקיבל את הגופות ושמר עליהן. הוא זה שנשאר עם גופותיהן של הבנות עד שהקונסול הגיע למקום שבו הם נמצאים. ביקשנו ממנו לנסות לראות מה קורה עם המצלמות. הוא ענה שכנראה הכפריים מהכפר 'איוני' הגיעו לאיזור התאונה עוד לפני שהמשטרה הגיעה, וככל הנראה מישהו מהם העלים את המצלמות".

"אנחנו מנסים לפנות לכל מי שנמצא שם באיזור ושיכול לעזור לנו" מוסיפה דליה. "קנינו לדנה מצלמה חדשה לפני שהיא נסעה. לא איכפת לנו מהמצלמה עצמה, אנחנו רוצים רק את כרטיסי הזיכרון. יש לזה ערך סנטימנטלי חשוב עבורנו מטבע הדברים.

"אם צריך לרכוש את המצלמות, אנחנו נשלם עבורן. לפחות שנקבל את הכרטיסי הזיכרון כדי שיהיה לנו תיעוד של הימים האחרונים של הבנות. ברור שיש לדברים האלה ערך סנטימנטלי, אבל מי שלקח את זה כנראה רצה למכור ולהרוויח. אנחנו מבקשים מהחבר'ה הישראלים שנמצאים באיזור הזה שינסו לבדוק מה אפשר לעשות".

בסוף השבוע ביקשו המשפחות סיוע ממשרד החוץ בנושא, אך הן תולות את תקוותיהן דווקא במטיילים הצעירים שנמצאים באיזור: "יכול להיות שבזכות החבר'ה הצעירים שלנו זה ייראה פחות מאיים ויהיה לנו יותר קל להגיע אל מי שלקח את המצלמות".

"הבנו שיש באזור הזה שוק שנקרא 'שוק הגנבים'" אומרת נעמי, אימה של אופיר חן. "אולי כדאי להגיע לשם ולראות אם זה שם. המצלמות הן מצלמות דיגיטליות פשוטות, אחת מהן הייתה בצבע טורקיז של חברת 'קאנון'".