פקח עיריית הרצליה, שעובד גם בשיטור המשולב עם משטרת גלילות, נחקר בחשד לשימוש ואחזקת סמים. המשטרה החליטה להפסיק את שיתוף הפעולה עימו, אבל העירייה טוענת שהמידע כלל לא הגיע אליה

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

פקח של עיריית הרצליה זומן ביום שלישי השבוע לחקירת משטרה בגין שימוש ואחזקת סמים. מדובר בעובד העירייה, צעיר בשנות העשרים לחייו. מהמידע שהתקבל עולה כי המשטרה ביצעה בביתו של החשוד, פקח המועסק במסגרת השיטור המשולב של עיריית הרצליה ומשטרת גלילות, חיפוש, בעקבות חשד לשימוש ולאחזקת סמים. למרות שלא נמצאו סמים בביתו של החשוד, הוחלט להביאו לחקירה במשטרה, בשל החשד כי הוא אכן נוהג לעשות שימוש בסמים.

במסגרת חקירתו, נקשר החשוד לביצוע עבירות של אחזקה ושימוש בסמים. יש לציין כי מדובר בעובד האחראי, בין היתר, במסגרת תפקידו בכוח השיטור המשולב, על מעצר חשודים אחרים בשימוש, אחזקה וסחר בסמים.

בעקבות קשירתו של החשוד לעבירות הללו ופתיחת תיק חקירה בעניינו, הוטל בספק המשך תפקודו במסגרת בה הוא מועסק. כמו כן בהתאם לנוהל פורמאלי קיים, מולא דו"ח בגין הממצאים שעלו בחקירה על חשד לעבירת סמים המיוחסת לעובד ציבור.

מפקד משטרת גלילות, סנ"צ דניאל נמרוד, מסר: "בעקבות החקירה שנפתחה בעניינו, לא ימשיך החשוד לעבוד במסגרת השיטור המשולב יחד עם שוטרי משטרת גלילות".

בעיריית הרצליה טענו מנגד כי לא ידוע להם על חקירת משטרה שנפתחה נגד העובד, אך מקורות בעירייה הודו כי הוחלט להפסיק את עבודתו של החשוד במסגרת כוח השיטור המשולב. יש לציין כי העובד לא הושעה מתפקידו ולא הופסקה עבודתו בעירייה, אלא הופסקה עבודתו עם כוח השיטור המשולב בלבד.

מקורות בכירים בעירייה מסרו עוד כי למרות העובדה שבעירייה טוענים כי לא ידוע להם על חקירה המתנהלת נגדו, התקבלה החלטה על הפסקת עבודתו של הפקח עם כוח השיטור המשולב, מטעם הגורמים המוסמכים לכך בעירייה, וזאת, באופן מוזר, רק בשל האווירה הלא נעימה בלבד שנוצרה סביב הפרשה.

מעיריית הרצליה נמסר: "לעירייה לא נמסר מידע בנושא. אם אכן הדברים נכונים, תפעל העירייה על פי כל חומרת הדין. כל עוד לא הוכחה אשמתו, הוא בגדר חף מפשע".