שנים של התעללות נפשית ופיזית, שנים של מכות, קללות ואיומים הסתיימו ביום שני שעבר, כשא', תושבת הרצליה, החליטה לגולל בפני המשטרה את מסכת הייסורים שעברה עליה בעשרים השנים האחרונות. הדבר החל כשביום שני, בשעה שמונה בערב, התקשרה למשטרת גלילות חיילת כבת 19 שדיווחה למוקד המשטרה כי אביה, בן 46, מכה את אימה ומאיים לרצוח אותה.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

שוטרי התחנה יצאו לדירה וגבו עדויות מהבת והאישה. אלו סיפרו לשוטרים כי האב איים על האם באלת בייסבול, וכן באיום שהוא "יפסיק להשתמש במילים, ויתחיל במעשים". במשטרה החליטו לעצור את האב, ולאחר המעצר נשברה האם, בת 41, והחליטה לספר לראשונה על מסכת ההתעללות שנמשכה, לדבריה כעשרים שנה, מאז נישאו השניים.

מחקירת המשטרה השבוע עלה כי במשך כל השנים הכה החשוד את האם, קילל אותה, הפחיד אותה, איים להרוג אותה והשפיל אותה, לעיני ילדיהם, באופן קבוע. עוד נתגלה כי למרות השנים הארוכות בהן חוותה סבל ופחד, העדיפה האישה שלא להתלונן נגד בעלה, זאת בשל פחדה ממנו ורצונה, למרות ההתעללות הקשה שחוותה, להגן על בעלה ואבי ילדיה.

ביום שלישי השבוע הובא החשוד לבית משפט השלום בתל אביב ובית המשפט החליט להאריך את מעצרו ביום אחד. מאוחר יותר באותו היום נערך עימות בין האב, האם והבת, במהלכו הטיחה האם האשמות קשות נגד החשוד בגין התעללות פיזית. במהלך העימות עלה כי האב גם נהג להתעלל, על פי החשד, בשתי בנותיו הקטינות. האב הכחיש את החשדות והאשמות שהוטחו בו על ידי האם ובתו.

עו"ד מירי קירשנברג, המייצגת את החשוד, טענה במסגרת דיון נוסף להארכת מעצרו של החשוד, כי מדובר באדם נכה הסובל מבעיות בריאות ולכן יש לשקול חלופת מעצר ולשחררו למעצר בית.

"מדובר בסכסוך מתמשך", הסבירה עורכת הדין בבית המשפט. "מדובר באדם עם מוגבלויות קשות, כולל הגבלת ניידות קשה ועל פניו לא נראה סביר שנשקפת סכנה ממנו. יש חלופת מעצר טובה, מרוחקת ממקום מגורי בני הזוג ובשים לב למצבו הפיזי הקשה של החשוד, זו הצעה סבירה".

במשטרה טענו, כי למרות מצבו הפיזי הקשה של האב הוא ביצע "דברים חמורים מאוד". בסופו של הדיון החליט השופט לנדמן להאריך את מעצרו של האב בארבעה ימים נוספים וזאת, בעקבות עדויות הבנות הנוספות, שהעידו אף הן על התעללות בהן מצד אביהן.

"בעקבות עדויות הילדות עולה תמונה קשה מאוד של אלימות עקבית ורבת שנים", קבע השופט בהחלטתו. "בנסיבות אלו ברור לחלוטין שלא ניתן לשקול כלל את שחרורו של החשוד ועליו להיוותר במעצר".

האם נשברה בחקירת המשטרה, וסיפרה על ההתעללות