כשש' עברה להתגורר בביתה החדש שבשכונת נווה עמל בהרצליה, הזהירו אותה בשכונה, שכדאי לשמור טוב טוב על כלבתה, כי נגנבו כבר בעבר בעלי חיים מהאזור. אבל ש', שלביתה צמודה חצר מגודרת, שחררה את כלבתה זואי, כפי שנהגה לעשות בכל הימים.

"הכלבה הייתה בדרך כלל משוחררת בחצר שהיא סגורה ונעולה", היא מספרת השבוע. "יום אחד, לפני שבועיים, השארתי את זואי בחצר, הלכתי לעבודה בבוקר, וכשחזרתי באחת בצהריים, הכלבה כבר לא הייתה. במקרה בעל הדירה שלי שתל עץ בגינה ושאלתי אותו אם הוא ראה אותה, הוא אמר שהיא נבחה עליו שעה לפני ופתאום נעלמה.

"שאלתי עוד שכנים אבל אף אחד לא ראה דבר, יצאתי מיד לחפש אותה אבל לא מצאתי שום דבר. לפני שלושה חודשים כשעברתי לכאן, השכנים הזהירו אותי שאם לא אשגיח על הכלבה שלי, יגנבו לי אותה. אמרו לי שאם היא תנבח יותר מדי ייתכן שייקחו לי אותה. לא שאיימו עליי, פשוט הזהירו אותי".

ר' מנווה עמל היא אחת מהשכנים שהזהירו את ש' לגבי המקרה. "לי ולעוד שני שכנים היו כלבות", היא מספרת. "הכלבה שלי הייתה מסוג ג'ק ראסל, היא הייתה היחידה שהייתה קשורה ושתי הכלבות האחרות היו סגורות בחצר. הכלבות היו בחצר הבית הפרטית שלי, וכולם שיחקו ביחד. ולמען האמת הכלבות היו נבחניות. ביולי האחרון, בשעות אחר הצהריים. הגעתי הביתה מהעבודה, ושמעתי את הנביחות של הכלבה שלי. רצתי לעבר הנביחות שלה, וכנראה שלא הספקתי להגיע. מישהו פשוט בא, חתך את החבל וגנב אותה. פספסתי את הגנב בדקה".

את יודעת למה גנבו אותה?
"הלוואי והייתי יודעת, ההשערות שלנו זה שהנביחות הפריעו לשכנים והם פשוט העלימו אותה. הפכתי פה את האזור בחיפושים ולא מצאתי אותה. שכן שלי אמר שגם הכלבה שלו נעלמה לפני כמה ימים, היא לא חזרה. שכנה נוספת אמרה לנו שגם היא כבר הרבה זמן לא מוצאת את הכלבה שלה".

ר' פירסמה מודעות בכל רחבי העיר ואפילו הציעה סכום כספי למי שיימצא אותה. מאז ר' אימצה עוד שתי כלבות ואותן היא לא משאירה מחוץ לבית, בחצר. "הן לא זזות מטר ממני", היא אומרת. "נראה לי שלא נצליח למצוא את הכלבה שלנו כבר. נראה לי שזה כבר אבוד, אנחנו בטוחים ששחטו אותה, או שעשו לה משהו רע. אין מה לעשות, צריך להבין שאנחנו חיים עם אנשים כאלה".