יום שישי, 22:00 בלילה, זמן טוב לפרוק את כל לחצי השבוע במועדון צעירים תוסס בהרצליה פיתוח. לוקחים כמה חברים, עולים על הרכב ויוצאים לדרך. קצת לפני רחוב החושלים, הרחוב המרכזי במתחם הבילויים, אתם נתקלים בעומס תנועה לא שגרתי, ובצ'קאלקות כחולות מהבהבות.

לא, לא מדובר באירוע חבלני חריג ואפילו לא אירוע פלילי, אלא בבדיקה יסודית שמבצעת המשטרה אצל כל בליין ובליינית. ההמלצה שלנו: תכינו תעודות זהות ורישיונות בתוקף. את הרכב תhאלצו להשאיר הרחק מאחור ולצעוד רגלית אל המועדון. חשוב להדגיש, אחרי שתקרעו את הרחבה ותלגמו לשוכרה, יחכו לכם כחולי המדים גם ביציאה.

זה לא תרחיש דמיוני, אלא מציאות שמתכננות לכם בימים אלה עיריית הרצליה ומשטרת גלילות כתוצאה ישירה nגל האלימות הקשה בחודשים האחרונים במועדונים שבמתחם. על פי התוכניות, תציב המשטרה מחסומים מרחוב החושלים מערבה ותמנע כניסה לכלי רכב לכל מתחם הבילויים בפיתוח. במקום תהיה נוכחות משטרתית מוגברת ושוטרים סמויים יסתובבו בתוך המועדונים. בדרך זו מקווים בעירייה ובמשטרה להפחית את מקרי האלימות הקשים שאירעו בחודשים באחרונים במועדונים באזור.

ממידע משטרתי שהגיע לידינו עולה כי המועדונים בהם אירעו מקרי האלימות הרבים ביותר, הם על פי נתונים של המשטרה: מועדון הסנטרל פארק, מועדון הבית, מועדון משכית 3 והרוקסברי.

כרונולוגיה של אלימות
אזור התעשייה בהרצליה פיתוח ומערבה לו, אזור הכולל בתוכו עשרות מועדוני בילוי, פאבים, דאנס-ברים, מסעדות ומקומות בילוי נוספים. במשטרה מסבירים כי בשנה האחרונה צומצמה האלימות ברמת השרון והרצליה' אולם דווקא באזור מתחם הבילויים חלה עלייה ניכרת במקרי האלימות, חלקם מקרים קשים שהובילו מבלים לאשפוז בבתי החולים. הקטטה האחרונה אירעה ביום שישי שעבר במועדון הסטריאו ברחוב אבא אבן.

מבדיקת מקרי האלימות בשנה האחרונה עולה כי במועדון הסנטרל פארק, מועדון ברחוב החושלים פינת רחוב הסדנאות, אירעו בשנה האחרונה כתשעה מקרי אלימות קשים, שדווחו למשטרה, במרביתם מעורבים מאבטחי המקום.

בסוף חודש מאי האחרון פרצה קטטה במועדון, שהובילה להוצאתו של אחד המבלים מהמקום. על פי החשד, הצעיר החל לתקוף גם את המאבטח שהתלונן נגדו במשטרה. הצעיר, תושב נתניה, טען מנגד כי היה זה vut שהוכה על ידי המאבטח והוא נעצר בסופו של דבר על ידי המשטרה. האירוע הוביל לסגירתו הזמנית של המקום, אך כשלושה שבועות לאחר מכן שוב התפרע אחד המבלים במקום והחל לאיים על עובדי המקום.

לא חלף שבוע בלבד וקטטה נוספת פרצה במקום וזאת לאחר ששלושה צעירים, תושבי נתניה, שלא הוכנסו למועדון, התגנבו פנימה, איימו באבן על אחד המאבטחים ובינם לבין המאבטחים פרצה קטטה.

במקרה אחר שאירע במקום בחודש יולי תקפו שני מבלים את המאבטחים, קיללו אותם ואיימו עליהם ובמקרה נוסף התלונן צעיר שבילה במקום כי הותקף והוכה על ידי למעלה משבעה מאבטחים. בחודש ספטמבר האחרון עצרו צוות בלשים סמויים שהיו במקום צעיר שהחזיק עליו בולי L.S.D והמקום נסגר בפעם השנייה. לא חלפו מספר ימים ושוב אירעה קטטה במקום. בחודש אוקטובר שוב נסגר המקום בגלל קטטה בה היה מעורב מאבטח.

מועדון הרוקסברי, ברחוב המנופים נסגר גם הוא בחודש אוקטובר בעקבות קטטה בה נפצעו שלושה מבלים. יצוין, כי בחודש אוגוסט ערכה המשטרה שימוע לבעלי המקום בעקבות מקרה אלימות. במקרה אחר תקף מבלה במועדון את אחד המאבטחים לאחר שהוצא החוצה מהמועדון לאחר שהמאבטח הבחין כי הוא מטריד את אחת הצעירות שבילתה במועדון.
בחודש אוגוסט סגרה המשטרה גם את מועדון הצ'פלין ברחוב ספיר בשל קטטה.

באותו חודש נסגר גם מועדון הרפאלי ברחוב אבא אבן לאחר שבמקום מכרו אלכוהול לארבע קטינות בנות 14. אחת הקטינות נמצאה על ידי בלש ממשטרת גלילות כשהיא מחוסרת הכרה ושלוש האחרות נמצאו כשהן בגילופין במצב קשה. בעקבות המקרה נסגר המועדון באופן סופי.

מלבדם סגרה המשטרה גם את מועדון הבית ברחוב החושלים, את מועדון הסמסרה בשל חשד לאונס צעירה במקום, את מועדון המייסון ואת מועדון הפרלה, כולם בשל קטטות שפרצו במקומות הבילוי.

יש לציין עוד כי בנוסף נרשמו עוד ארבעה אירועי אלימות במועדון האוקספורד, ארבעה אירועי אלימות במועדון המשכית 3 ואירועי אלימות נוספים במועדון הטאצ' ברחוב החושלים, במועדון הקוקייה באותו רחוב ובמועדון היוקה ברחוב.

טריטוריה סגורה
במשטרה ציינו השבוע כי התוכנית תצא לפועל בחודש אפריל הקרוב. "מדובר באזור רווי מועדונים ומבלים רבים, רובם לא תושבי הרצליה", הסביר השבוע מפקד משטרת גלילות, סנ"צ דניאל נמרוד. "זהו אזור דינמי, בו מקומות בילוי נפתחים ונסגרים והוא בבחינת אבן שואבת לבליינים.

"אנחנו מנסים להתמודד עם העלייה במקרי האלימות באזור במהלך השנה האחרונה במספר דרכים.