משחק קריקט תמים, ששיחקה קבוצה של עובדים זרים מהודו, הוביל לקטטה המונית ולמעצרם של חלק מהעובדים המעורבים.

במוצאי שבת לפני כשבוע וחצי, בסביבות השעה 21:30 בערב, שמעו תושבי רחוב בן גוריון בהרצליה צעקות רמות, מלוות בקולות התכתשות. ברחוב נראו כשמונה עובדים זרים מהודו אשר מועסקים ומתגוררים בעיר כשהם מתקוטטים, מכים אחד את השני וצועקים בקול זה על זה.

"הייתי אצל חברים ופתאום שמענו צעקות וקולות מריבה", מספר א', נער כבן 17, תושב האזור שהיה עד להשתלשלות האירועים.

"היו ברחוב כשמונה עובדים זרים מהודו, ביניהם בחורה אחת ונראה היה כאילו הם רבים עליה. לא כל כך הצלחנו לשמוע מה הם צועקים, אבל הם ממש התחילו לצעוק אחד על השני ולהרביץ זה לזה עד לכדי זוב דם.

"היה דם על הפנים שלהם ועל המדרכה והיה בלאגן נוראי. התקשרתי למשטרה ואכן ניידת משטרה הגיעה למקום תוך דקות ספורות. כשהם ראו את השוטרים, אז חלק מהם ניסו לברוח והחלו להימלט מהמקום. השוטרים החלו לרדוף אחריהם ואחרי מרדף קצר השוטרים תפסו אותם ועצרו חלק מהם.

"זה היה נראה ממש כמו סצנה מאיזה סרט ולא משהו שקורה ברחוב מרכזי בהרצליה. הזעיקו למקום גם אמבולנס שהחל לטפל בפצועים ולפנות חלק מהם לטיפול רפואי. זה היה ממש מפחיד. לא האמנתי שזה מה שיכול לקרות ברחוב מרכזי בהרצליה".

במשטרה מוסיפים, כי מחקירה ראשונית של האירוע ומתחקורם של העובדים הזרים המעורבים, עולה כי החבורה החלה להתקוטט בעקבות תוצאות משחק קריקט שהתנהל ביניהם קודם לכן, ולכך התווספה מריבה על ליבה של העובדת הזרה שהייתה עימם.

"לאחר גביית עדות מהמתלונן, שהוכה באופן קשה ופונה לבית החולים לצורך המשך טיפול רפואי, נעצרו שלושה מהעובדים הזרים, בגילאי 30-35, והעובדת עוכבה לחקירה שבהמשכה שוחררה", מוסיף ראש משרד החקירות והמודיעין במשטרת גלילות, רפ"ק אהוד דיין.

"אחד העצורים שוחרר כבר למחרת ובית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של השניים האחרים בארבעה ימים".
במשטרה מוסיפים, כי לאחר גביית כל העדויות וגיבוש הראיות נגד שני חשודים תגיש המשטרה, כלל הנראה, כתב אישום נגד השניים בגין תקיפה.