חבר מועצת העיר הרצליה, דרור עזרא, המשתייך לסיעת היחיד "הירוקים", הביע בישיבת המועצה השבוע את התנגדותו להנצחת ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין, בפארק החדש שבשכונת נווה עמל. כשהתבקש עזרא לנמק את התנגדותו השיב כי "בעירייה עושים דווקא למשפחת עמיר המתגוררת בשכונה". אתם יכולים לנחש לבד, שהתגובות ההמומות לא איחרו לבוא.

המקרה המוזר התרחש בישיבה שהתקיימה ביום שלישי השבוע. במהלך הישיבה התבקשו חברי המועצה לאשר את המלצות וועדת השמות העירונית, אישור שנחשב לעניין שבשגרה. חברי המועצה נתבקשו להביע הסכמתם בשני נושאים: הראשון, קריאת אולם הספורט החדש של חטיבת בן גוריון על שמו של ברוך יכין, מנהלה המיתולוגי של החטיבה, והשני, קריאת הפארק העירוני החדש שנבנה ברחוב כצנלסון בשכונת נווה עמל על שמו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין.
בהצגת הדברים הסביר דידי מור, מזכיר העיר, כי בקשת ההנצחה הוגשה לוועדה על ידי תושב השכונה, אילן שנהב, שאף הציג בפניה עצומה חתומה על ידי תושבי השכונה התומכים בבקשה זו.

אלא שלמרות הפירוט אותו הציג מור, בחר עזרא לטעון באזני ראש העירייה, יעל גרמן, סגניה וחברי המועצה כי הבקשה לקרוא לפארק על שמו של רבין נועדה לפגוע בבני משפחתו של הרוצח יגאל עמיר המתגוררים בשכונה. עזרא אף טען בתוקף כי הרצון לפגוע בבני המשפחה הוצג על ידי התושבים בישיבת ועדת השמות.

חברי המועצה ההמומים שנכחו בישיבה נותרו פעורי פה. מור וחברת המועצה שנכחו בישיבת ועדת השמות מיהרו לזעוק כי לא היה ולא נברא דבר כזה מעולם, וכי אלו אשר ביקשו להנציח את רבין לא הזכירו כלל את משפחת עמיר. סגן ראש העירייה, עו"ד צביקה הדר, ביקש להזהיר את עזרא שכן דבריו מהווים הוצאת דיבה כלפי התושבים. גרמן סיכמה את הדברים באומרה: "חברי מועצה יקרים, אני מבקשת מכם לאפשר למר עזרא לסיים את דבריו, רק כך אולי יצליח לשמוע מה יוצא לו מהפה".