נילי נהיר, בת 54 מהרצליה, מחלימה ממחלת הסרטן, אבל החליטה להקדיש את זמנה למען אחרים. מאז ומתמיד נהיר הייתה חובבת בעלי חיים מושבעת והחליטה לקחת את העניינים לידיים. "נכנסתי לנישה זנוחה", היא אומרת. "אף אחד לא מתעניין מה קורה בכלביות. יש הסגרים שמחסנים גורים, ויש כאלה שלא. שאלתי את עצמי, מה לעזאזל קורה כאן? איך אני יכולה לתרום שלא יהיה איפה ואיפה, וכולם יהיו מחוסנים. פה החלטתי שאני יכולה לתרום".

מאז ההחלטה, רוכשת נהיר חיסונים לכלבים מכספה האישי ומפיצה אותם ברחבי הארץ בקרב כלביות שאין להם תקציב לחסן את כלביהן. נהיר שלחה עד כה 100 חיסונים לתחנת הסגר בדימונה, עוד 50 חיסונים לתחנת הסגר בנתניה וחיסונים נוספים למקומות שונים בארץ.

"כלב שמגיע לתחנות ההסגר, מצבו גרוע", היא אומרת. "הטיפולים שם לא טובים, והכלבים לעתים נהיים חולים. הם עלולים ללקות במחלת הפרוו או בכלבלבת, כי לא מחסנים אותם. החיסון עולה בסך הכל כמה שקלים, והכמה שקלים האלו יכולים לעזור למנוע את המחלות ואת הסבל המיותר שהכלבים המסכנים האלה עוברים".

נהיר מציינת את חשיבות חיסון הכלבים, גם כשהם נמצאים בכלביות. "הכלבים החולים סוחבים איתם מחלות החוצה, ובחיסון פשוט אנחנו חוסכים את מאות השקלים שאנשים מוציאים בגלל שלא טיפלו בכלב בזמן. כשאני פונה לכלביות, הם נדהמים ושואלים אותי: 'את באמת תורמת לנו?'. הם מתפלאים שלמישהו אכפת בכלל".

בנוסף לכל התרומות שאותם היא מפזרת לכלביות, נהיר עיקרה וסירסה קרוב ל־500 חתולים על חשבונה.

נילי נהיר. "למנוע את הסבל המיותר שהכלבים עוברים"