כתב אישום נגד שני תושבי הרצליה, בני 22 ו-30, הוגש השבוע לבית משפט השלום בתל אביב, בגין אישומים על פריצות שביצעו השניים בהרצליה. שני הנאשמים, בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש, נעצרו על ידי המשטרה לפני שבוע וחצי בחשד למעורבות בסדרת פריצות שאירעו בעיר בתקופה האחרונה.

השניים נלכדו לאחר שאישה המועסקת כעוזרת בית באחד הבתים בהרצליה הבחינה בשני החשודים כשהם מנסים לפרוץ לדירה ולהיכנס אליה דרך התריסים. האישה, שחשבה תחילה כי מדובר בקונים פוטנציאליים לדירה המועמדת למכירה, פנתה אל שני החשודים ושאלה אותם לפשר מעשיהם, ואלה בתגובה החלו להימלט מהמקום. דקות ספורות לאחר מכן נשמעה אזעקה מאחד הבניינים הסמוכים, ואז החליטה האישה להזעיק את המשטרה למקום.

"בעקבות הודעתה של האישה יצאו שוטרי משטרת גלילות למקום ואיתרו את אחד החשודים", מספר קצין הפשעים במשטרת גלילות, דרור מיימון. "לאחר סריקות נעצר גם החשוד השני, וקיימות ראיות שנתפסו ושקושרות את שני החשודים לפריצות לדירות".

יש לציין כי אחד הנאשמים הוא אסיר לשעבר שעומד נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה. שני הנאשמים הכחישו בחקירתם את החשדות שהועלו נגדם.

השבוע כאמור הוגש כתב אישום נגד השניים בגין עבירות של הסגת גבול, איומים והתפרצות. עוד נכתב בכתב האישום כי שני הנאשמים איימו על עוזרת הבית. "העובדת שאלה אותם לפשר מעשיהם. בתגובה איים עליה אחד הנאשמים בכך שצעק לעברה שיהרגו אותה במטרה להפחידה או להקניטה", נכתב בכתב האישום.

במשטרה מציינים כי כתב האישום הוגש לאחר איסוף ראיות בשטח, שכלל בין היתר בדיקות מעבדה שגילו את טביעות האצבע של אחד הנאשמים על גבי תריס אחת הדירות שנפרצו, ואת טביעת הנעליים של הנאשם השני בסמוך לדירה אחרת.