עיריית הרצליה ידועה במצבה הכלכלי הטוב ובמשכורות הגבוהות של עובדיה. למרות שבשנים האחרונות הֵעיר הממונה על השכר באוצר על החריגות בשכר, ברשות, בהרצליה סירבו להתרגש. אלא שמכתב שהוציאה השבוע העירייה לעובדים מרמז על תחילתה של מגמת קיצוצים, שהולכת לפגוע לעובדים בכיס.

על פי המכתב, יזומנו בקרוב חלק מהעובדים לדיון בשכרם ומי שתימצא אצלו חריגה, יקוצץ שכרו. בנוסף, החליטה העירייה לבטל השנה את ההשתלמות המקצועית לעובדים שהייתה אמורה להתקיים בים המלח בשל מה שהגדירו בעירייה: חריגות השכר שנמצאו לכאורה על ידי הממונה.

"בחודשים האחרונים אנחנו נמצאים בעיצומו של מו"מ קשה וממושך עם הממונה על השכר במשרד האוצר. זאת, לאחר שהממונה פרסם דוח חריגות לכאורה בשכר של עובדי עיריית הרצליה", הסבירה ראש העירייה יעל גרמן במכתב לעובדים, "לאורך כל תקופת המו"מ נעשה מאמץ מרבי מצד כל הגורמים בעירייה למזער את הנזק ולמנוע עד כמה שניתן פגיעה בשכר העובדים. בתקופה הקרובה ניאלץ להתחיל ביישום ההסכמות עם הממונה, מהלך אשר ישפיע על רבים מאיתנו". מלבד גרמן חתומים על המכתב גם מנכ"ל העירייה, יחיעם השמשוני ויו"ר ועד העובדים אהרון גורל.

דוח הממונה על השכר פורסם בחודש מרס 2009 והוא התייחס לחריגות השכר שבוצעו לכאורה בעירייה במהלך שנת 2007. על פי הדוח, נמצאו בעירייה חריגות לכאורה בשכרם של עשרה מצילים, בשכרו של מבקר העירייה דאז נתן לביא ובשכרם של מזכירת ראש העירייה, מנהל אגף שאיפ"ה, סמנכ"ל העירייה ויועצת ראש העירייה.

גורמים בעירייה סיפרו השבוע על תחושה קשה בקרב העובדים. "נראה שזו הולכת להיות רעידת אדמה", ציין השבוע גורם בעירייה, "עשרות עובדים צפויים להיפגע מהקיצוצים ובשורה התחתונה להביא בסוף החודש הרבה פחות כסף הביתה".

מעיריית הרצליה נמסר: "נסביר לעובדים על מה הקיצוץ. האירוע בוטל מכיוון שישנה פגיעה בעובדים, לא נכון יהיה לקיים כנס בזמן כזה. הקיצוץ הוא בעיקר פגיעה מוראלית קשה לעובדים והכנס יתקיים במועד אחר".