הרצליה מקבלת עוד סגן. מחר (יום שלישי) תובא לאישור מועצת עיריית הרצליה הצעת החלטה למינויו של חבר המועצה, צביקה הדר, לתפקיד סגן ראש העירייה. הדר יצטרף לשני הסגנים המכהנים, יונתן יסעור וטובה רפאל, ויכהן כסגן שלישי ללא שכר.

הדר (54), עו"ד במקצועו, ובעל תואר שני מאוניברסיטת חיפה במנהל השלטון המקומי, משמש כחבר מועצת העיר הרצליה, מטעם סיעת "מערב העיר" מזה כשבע שנים.

בקדנציה הראשונה כיהן כסיעת יחיד ולפני כשנתיים הצטרף אליו חבר המועצה דורון גילר, השני ברשימת הסיעה. במסגרת תפקידיו כחבר מועצה שימש הדר כחבר בועדת בנין עיר, חבר בועדת כספים, חבר בכלל הדירקטוריונים של
החברות העירוניות ונציג תאגיד התרבות בבית הנוער העירוני.

עם אישור מינויו של הדר, תהיה זו הפעם הראשונה שלצדה של ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, יעבדו שלושה סגנים. גרמן, אשר נבחרה לראשונה בשנת 1998, הקפידה לאורך שתי הקדנציות הראשונות לכהונתה על כך שלצידה יפעל סגן אחד בלבד, יונתן יסעור ורק בקדנציה האחרונה צרפה גם את טובה רפאל כסגנית שנייה האחראית על תחום החינוך.

עם מינויו, יקבל לידיו הדר את האחריות על תחום "דיור בר השגה" בעיר, שכפי שנחשף לאחרונה ב"ידיעות השרון", נמצא הרחק מאחור בהשוואה לערים השכנות כפר סבא, רעננה ורמת השרון.

כחבר בועדת בניין עיר, עסק בשנים האחרונות הדר בתוכניות דיור בר השגה בעיר, דוגמת תוכנית גליל-ים ותוכנית מתחם זורבבל.

"זה כבוד גדול עבורי להתמנות כסגן ראש עירייה בהרצליה. תמיד האמנתי בעשיית דברים בהתנדבות. הנושא בו אני עתיד לטפל הוא דיור בר השגה, אחד הנושאים המסובכים ביותר אך גם החשובים ביותר הנמצאים כיום על סדר היום העירוני בהרצליה. אני מתכוון להקדיש מאמצים רבים על מנת לקדמו", אמר הערב הדר.

עם הצבעתם של חברי מועצת העיר על אישור המינוי בישיבת המועצה שתתקיים כאמור ביום שלשי הקרוב, יובא הדבר לאישור משרד הפנים.