בשר שאינו למכירה. רשת המסעדות "אגאדיר" הפסיקה השבוע הפצת תפריט פרסומי של המסעדה בו כיכבו נערות ב'תנוחות סקסיות', בעקבות בקשת יו"ר מינהל הנשים של עיריית הרצליה. לטענת אורנה בסד-גת ארז שפנתה לרשת, מדובר בפרסום הפוגע בנשים.

לפני כשבוע פנתה בסד-גת ארז למנכ"ל רשת המסעדות הידועה "אגאדיר", איתן טרבלוס, בתלונה על פרסומים פוגעניים וסקסיסטיים, לכאורה, של הרשת שהופצו בשבועות האחרונים.

במכתבה ציינה ארז כי: "בימים האחרונים, הגיע לידי תפריט המבורגרים של רשת אגאדיר, בו מצולמות ארבע נערות
שוכבות במיטה, כשהן מעורטלות ובתנוחה סקסית".

"בפרסומת זו נראה, כי מוצע בתפריט הבשרי שלכם, בשר נוסף - בשר גוף האישה המוצג באופן מיני, ואולי אף רומז שגם הוא מיועד למכירה".

"אופן הצגת התפריט שלכם - דוחה ומעורר שאט נפש. כאישה, ובתפקידי - ראש מינהל נשים בעיריית הרצליה - אני מצרה על בחירתכם סרת הטעם".

"באופן אישי, אני והסובבים אותי נדיר רגלינו מרשת המסעדות שלכם. מקווה שלהבא, תבחרו שלא לעשות שימוש ציני בנשים צעירות המוצגות באופן פורנוגרפי".

בתגובה, החליט בעליה של הרשת, להפסיק את חלוקת התפריטים בהם מדובר, תוך שהוא מתנצל במכתבו מכל מי שנפגע מקמפיין הפרסום הנוכחי.

בנוסף התחייב לנקוט בעתיד משנה זהירות ורגישות, ולמצוא את "שביל הזהב" בין הרצון להציג את עובדי הרשת (המצולמים בקמפיין) בחזית, לבין הדאגה לשוויון לו זכאיות נשים.

"החלטנו מתוך שיקול דעת רחב להפסיק את חלוקת התפריטים בהם מדובר. זאת כיוון שאיננו מוכנים, בעד שום מחיר, שיוטל דופי בנשים בכלל ובמלצריות הרשת בפרט", ציין טרבלוס.