רק לפני שבוע פורסם סיפורו של הכלב מכפר סבא שנמצא כשגרונו שסוע כמעט לגמרי, וכעת מסתבר שהתופעה חוזרת על עצמה. לפני כמה שבועות קלטה עמותת "אס.או.אס" בהרצליה כלבה כבת שנתיים שעברה התעללות קשה, גם היא כתוצאה מחבל שנקשר על צווארה במשך זמן רב ולא הורחב בעת שגדלה. כתוצאה מכך גרונה היה כמעט שסוע לחלוטין.

אותה כלבה נמצאה ממש על סף מוות ובעזרת כמה אנשים טובים, חייה ניצלו. כשהיא הגיעה אל מרפאתו של ד"ר אלון שיינר מרמת גן, הכלבה סבלה מזיהום קשה בצוואר עקב החתך העמוק וסבלה מתת-תזונה. לאחר מספר ימים של אשפוז במרפאה, העבירו אותה לשיקום אצל אחת ממשפחות האומנה שמתנדבות בעמותה, זוג צעיר שמתגורר בהוד השרון שהחליט לקרוא לה "לאקי", והיא אכן בת מזל.

מצבה הפיזי משתפר והיא החלה גם לעלות במשקל, אך לאקי עדיין חוששת להתקרב אל בני אדם. כרגע, שני הכלבים בחצר של הזוג עוזרים לה בעניין הזה, היא מסתדרת מצויין איתם, ומצב הרוח שלה משתפר עם הזמן.

"אנחנו נותנים ללאקי את הזמן שלה, ועדיין לא מביאים אותה לימי האימוץ בשלב זה", אומרים בעמותה. "החשש שלנו הוא שלמקום הומה אדם כמו מתחם האימוץ שלנו, היא לא תרצה לבוא בקלות. היא זקוקה למשפחה עם ניסיון בגידול כלבים, בעדיפות לבית עם חצר וכלב נוסף ידידותי. אנחנו מנסים כעת לדאוג לאימוץ 'מבית לבית', כלומר שהמעוניינים יבואו להתרשם ממנה בבית המשפחה. כך נוכל אולי לחסוך ממנה את ימי האימוץ ואת הסבל".

בעמותה פונים לקהל בבקשה שיבואו להציע עצמם כמשפחות אומנות לעמותה. "הסיפור הזה הוא דוגמה לאיך משפחות עם כלבים נוספים יכולות לעזור לכלבים כאלה להשתקם, לשפר את התנהגותם ומצב רוחם. כך גדל הסיכוי של לאקי ושל כלבים שגורלם דומה, למצוא בית חם, כשסכנת ההמתה לא מרחפת עליהם. העמותה מממנת כל ההוצאות עד שנמצא הבית המתאים, גם אם זה לוקח זמן רב. ככל שיצטרפו אלינו יותר משפחות אומנה, כך נוכל להציל יותר כלבים וחתולים". לפניות לעמותה אפשר להתקשר לטל' 03-7441010.