איתן פרחי, תושב הרצליה בן 43, הגיש השבוע ערעור לבית משפט העליון על הרשעתו בביצוע סדרת מעשי אונס ומעשים מגונים בעקבותיה נגזרו עליו 25 שנות מאסר.

כזכור, לפני כשנתיים הורשע פרחי בביצוע מעשה סדום בנסיבות מחמירות, בביצוע מעשה אונס בקטינה, בביצוע שני מעשים מגונים ובתקיפת שוטר. הרשעתו של פרחי התאפשרה לאחר שכשנה קודם לכן נלקחה ממנו דגימת די.אנ.איי לאחר שהמשטרה חשדה בו במעורבות ברצח עו"ד ענת פלינר מרמת השרון, רצח שהתברר לאחר מכן שהתבצע על ידי קטין מהעיר.

עו"ד עמיקם הדר, המייצג את פרחי, טען עוד בטרם הרשעתו של פרחי כי לא ניתן להרשיעו מאחר ודגימת הדי.אנ.איי הייתה צריכה להיות מושמדת, לפי החוק, לאחר שלא נמצא קשר בין פרחי לבין רצח פלינר, וכי העובדה כי המשטרה עשתה שימוש בראיה לצורך פיענוח תיק אחר אינה יכולה לשמש אותה במסגרת כתב האישום הנוכחי.

כשנה וחצי לאחר מתן גזר הדין, שבעקבותיו נשלח כאמור פרחי ל-25 שנות מאסר, הוא דורש, בערעור שהוגש לבית המשפט העליון, לקבוע כי המשטרה פעלה בניגוד לחוק ולקצר באופן משמעותי את עונש המאסר שהוטל עליו.

"טרם נטילת הדי.אנ.איי הובהר על ידי שוטרי הימ"ר כי הבדיקות הן לצורך חקירת הרצח ולא לצרכים אחרים", נטען בכתב הערעור. "המשטרה הפרה במודע, בזדון ובבוטות את הוראות החוק האוסר לערוך השוואה ולכלול במאגר נתונים המזהים אדם אלא לצורך חקירת העבירה שלשמה נערך החיפוש. התעלמות או סלחנות כלפי התנהגותה משטרה משמעה הלכה למעשה מחיקת הסעיף הקבוע בחוק סדר הדין הפלילי, ומחיקת הסעיף הקבוע בחוק הגנת הפרטיות".

עוד נטען בכתב הערעור כי יש לפסול את ראיית הדי.אנ.איי מהתיק, וכי על בית המשפט העליון לחייב את המשטרה לפעול בכפוף לחוק.