נסחפתם כמו חצי מהמדינה עם הסדרה "מחוברים"? נראה שגם במרכז הבינתחומי בהרצליה התחברו לזה יותר מדי. בשבוע שעבר, צוידו שני סטודנטים במצלמות והחלו לתעד את חייהם בקמפוס ומחוצה לו 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

כך בקרוב תוכלו לצפות בהם מחפשים דירה להשכרה, מזיעים בעבודה וחורשים כדי להצליח בעבודות ובמבחנים. במכללה טוענים, כי מדובר במענה לצורך שביטאו סטודנטים לתקשורת וזו בעצם הפרקטיקה ללימודים העיוניים. אבל גם מודים כי המטרה היא גם לעודד מועמדים פוטנציאליים ללמוד במכללה.

מי שעומד מאחורי היוזמה המקורית הוא ניסן זאבי (27) בוגר בית הספר לתקשורת של המרכז. "במהלך לימודיי גיליתי שני דברים: האחד, שסטודנטים לממשל ולתקשורת מחפשים לקחת חלק בפרויקטים שייתנו להם פרקטיקה מעבר ללימודים העיוניים והשני, שחשוב כל הזמן ליצור מיזמים שיענו על הצורך הזה וייתנו מענה והתנסות אמיתית שקשורה בהסברה, יחסי ציבור והופעה מול מצלמה. אין משהו יותר אותנטי מאשר לתת לסטודנטים לצלם את עצמם".

לדברי זאבי, הסטודנטים יציגו את החוויה הרחבה של החיים כסטודנט, הקשיים בתקופת הבחינות, הקשיים בשילוב עבודה עם לימודים, חיי החברה וההיכרויות.

אז מי אלה השניים שהסכימו לחשיפה המלאה? רעות שכטר (22) סטודנטית שנה שנייה בתקשורת ועומרי וישליצקי (23), סטודנט לתקשורת שהחל השבוע את לימודיו. "צעירים שעוד לא החלו ללמוד חוששים מאוד מהמעבר להיות סטודנט ונתקלתי בזה לא אחת", סיפרה שכטר, "ניסיתי להסביר, אבל תמונה שווה הרבה יותר ממילים. הווידיאו בלוג מסוגל לענות על כל החששות. בצילומים שעשיתי צילמתי את עצמי בתוכנית הרדיו של הבינתחומי, בפעילויות חברתיות ועוד. גם את חיי החברה שלי תיעדתי, במהלך הכנת עבודות ובמהלך מפגשים עם חברים".

וישליצקי סבור שיש להראות לכולם שאפשר לשלב בין לימודים לעבודה. "אני מצלם כל מה שעובר עליי מאז שהתחלתי ללמוד, כולל חיי האישיים, החברים, שכר הדירה, העבודה בבר והעמידה בפקקים. זאת בעצם המציאות של הסטודנט. זה חלק מפיילוט ראשוני ואני מקווה שהוא יתרום".