בתחילת שנות ה-2000 נפגשו בהרצליה יאיר קינדלר (31) הירושלמי וגיא אוסדון (32) מאבן יהודה. לקראת סיום לימודיהם הם גייסו את איתי פשיגודה (31), חברו של קינדלר מירושלים, וביחד הם פתחו את בר "אליעזר" בתל אביב. שנה מאוחר יותר הם כבר פתחו עוד מסעדה, "בנדיקט", ברחוב בן יהודה בתל אביב.

ב-2007 פתחה החבורה הזאת בר נוסף, "גילדה", ושנה מאוחר יותר את מסעדת "בנדיקט" השנייה ברחוב רוטשילד. אחריה נפתחה "ויקי כריסטינה" במתחם התחנה המחודש בתל אביב, ובין לבין הם צירפו גם את בן זוגו של אוסדון ב"מירוץ למיליון", שי כהנא (34).

עכשיו הם יוצאים לראשונה מגבולות תל אביב ופותחים בהרצליה, מול הים, את מסעדת "בנדיקט" השלישית.

מועדון ארוחות הבוקר
צריך להבין את הקונספט. "בנדיקט" היא מסעדה שמגישה ארוחות בוקר בלבד, אבל פועלת מסביב לשעון. שמה נלקח ממנת ה"בנדיקט'ס-אג" - ביצה עלומה, רוטב הולנדייז, רצועות בייקון ומאפין קלוי עם הרבה חמאה הנחשבת למנת הדגל של המקום והומצאה לפני כ-100 שנה על ידי ברוקר ניו יורקי בשם סמואל ס. בנדיקט.

"אנחנו לא פונים לכולם, אלא רק לקהל שאוהב ארוחות בוקר ,מסביר פשיגודה. "להבדיל מארוחת צהריים או ערב, ארוחת בוקר היא לא זמן אכילה, אלא היא סוג של אוכל. אנחנו מגישים מגוון של ארוחות בוקר מכל רחבי העולם, עם המון מרכיבים שונים. זה יכול להיות ירקות, או פחמימות ולחם, ויכול להיות עם בשר, אבל המרכיב המרכזי הוא הביצים".

המיקום של "הבנדיקט" בהרצליה, בוודאי יגרום לרבים מכם, לחייך בזווית הפה. הבניין העגול בטיילת של הרצליה, בו נמצאת "בנדיקט", הוקם כבר לקראת סוף שנות ה-70, באמצע שדרת המלונות ושימש הרבה שנים בתור ה"פיקאסו", מקום שרבים מבלייני השרון עוד זוכרים לו חסד נעורים.

בעלי בנדיקט. מועדון ארוחת הבוקר (צילום: יוגב עמרני)

מצד שני, העובדה שמרכז חיי הלילה של העיר עבר לאזור התעשייה, ושחבורת ה"בנדיקטים" בחרה לפתוח דווקא שם את מסעדתם, היא סוג של הימור די נועז. כהנא: "ירון טל, המעצב של המסעדה, הכיר למשל את אשתו ב'פיקאסו', אחרי שהוא עיצב את המקום המקורי וגם את המסעדה החדשה שלנו".

פה זה האח הגדול?
צריך להודות. עם כל הכבוד לסיפור הצלחת הבנדיקטים, מה שגרם להם להיכנס לכל בית בישראל היה זכייתם של אוסדון וכהנא בתוכנית הריאליטי ה"מירוץ למיליון" לפני כשנה וחצי.

קינדלר: "אמרנו להם שייסעו, שיעשו חיים, שיחרשו את העולם במשך חודש וחצי והכל בכיף, אבל הכרחנו אותם להבטיח לנו שאם הם מנצחים, אז הם ידאגו לפנק אותנו עקב החודש וחצי האלה שבהם אנחנו קרענו את התחת. אחרי שהם חזרו
נסענו לטיול משותף של עשרה ימים באירופה".

זה בטח עזר לעסקים.
כהנא: "לשמחתי העסקים הצליחו עוד קודם, ונשארו מצליחים גם אחרי. הנתונים היו מאוד דומים לפני ואחרי התוכנית".

אוסדון: "זה מצחיק. היו אנשים שראו אותנו, שמענו שאנחנו קשורים ל'בנדיקט', אבל לא ידעו בדיוק איך. אני זוכר שפעם אחת באו לאחת המסעדות שלנו ושאלו את מנהל המשמרת אם 'גיא ושי' מהאח הגדול נמצאים".

אגב, שי, מפריע לך שעוז זהבי תפס לך את המשבצת בקמפיין של "רנואר"?
כהנא: "אני מפרגן לו בכיף, כי תמיד לוקחים את הביצה החמה על המחבת. זה לא מפריע לי שאני כבר לא בקמפיין ולא לקחתי את זה קשה, כי כל דבר הוא בר חלוף, במיוחד בתעשיית הבידור והריאליטי".

"תמיד לוקחים את מי שנכון ומי שהבאזז סביבו גדול יותר. אם זה היה הנושא העיקרי שלי, אז מילא, אבל פה צילום ושם צילום לא עושים לי את זה, וחוץ מזה, שיש לי את אשתי, טל טלמון, שתמיד תשאיר אותנו בכותרות".

עברתם גם שלב בחיים. מרווקים הוללים לנשואים או בעלי חברה צמודה.
קינדלר: "אם לעשות את זה ברוח העסקים שלנו אז אני יכול להגיד שמבחורים שיוצאים עם בחורה של דרינק באמצע הלילה, עברנו להיות בחורים של ארוחות בוקר ביחד עם בנות הזוג שלנו".