כיתובים גסים על קירות הקניון: מבקרי "קניון ארנה" המשופץ הזדעזעו לגלות השבוע כי מישהו בהנהלת הקניון החליט להציע להם הנחיות מדויקות, על גבי הטפטים המקשטים את מתחם האוכל של הקניון, הקשורות לאבר המין הנשי. הטקסט הודפס באנגלית ומופיע בחמישה מוקדים שונים במתחם.

בטקסט נכתב כך:
"To correctly remove balsa we recommend sitting on the toilet with your knees apart, insert your fingers into the vagina and identify the public bone. The balsa rim will be right behind it. Hook your finger under the rim. Don’t worry fingernails cannot puncture balsa. Very slowly pull balsa out of your body keep horizontal and level".

הכיתוב הפוגעני על הטפטים בקניון ארנה (צילום: יוגב עמרני)

ובתרגום חופשי: "כדי להסיר באופן נכון את הבלזה, אנחנו ממליצים ישיבה על האסלה עם הברכיים מופרדות זו מזו, החדירי את אצבעותיך לתוך הוואגינה וזהי את העצם. קצה הבלזה יהיה מאחוריו. תפסי באמצעות האצבעות את הקצה, אל תדאגי, ציפורניים לא יכולות לנקב את הבלזה. משכי לאט מאוד את
הבלזה מחוץ לגוף ושמרי על איזון".

שיפוץ הקניון נמשך זמן רב. לקוחות שביקרו בימים האחרונים במתחם האוכל המחודש של קניון ארנה לא ממש הצליחו להבין למה התכוון המשורר, אבל דבר אחד בטוח, עם ילדיהם הקטנים הם לא יגיעו בקרוב לביקור חוזר במקום.

"זה היה הזוי. לקוחות ניגשו אליי אחד אחרי השני כשהם פשוט מזועזעים. הם קראו את הטקסט ולא הצליחו להבין למה מציבים מילים כאלו באמצע הקניון ועוד במתחם שאמור לעורר תאבון", סיפר השבוע אחד מבעלי העסקים בקניון. "אני לא רוצה לחזור על מה שכתוב שם, אבל בוא נגיד שיש שם המלצה חמה שקשורה לגוף האישה ולאצבעות. המיקום עליו ממליץ הכיתוב בקניון לביצוע הפעילות הוא לא פחות ולא יותר מאשר בשירותים על האסלה".

"עמדתי במתחם וחיכיתי שהאוכל שלי יהיה מוכן" מספר לקוח שביקר במקום. "היו לי כמה דקות לשרוף והתחלתי לקרוא את הכיתוב שחוזר על עצמו על העמודים במקום. זה מוזר שאפשרו לטקסט כזה להיות חלק מהקניון. הוא גס ובוטה ובעיקר פוגעני. היו לידי עוד כמה אנשים שקראו אחרי שהפנתי את תשומת ליבם וגם הם הרגישו כמוני. אני רק שמח שהילדים שלי לא היו כאן לקרוא את זה".

כזכור, לפני פחות מחודש היה מעורב "קניון ארנה" בשערוריה פרובוקטיבית נוספת. קמפיין פרובוקטיבי שהעלה הקניון על גבי שלטי החוצות בעיר עורר גל של תלונות ובעיריית הרצליה החליטו לצנזר אותן באמצעות כיסוי האברים המוצנעים של הדוגמנים המצולמים. אז נמסר מהנהלת הקניון: "העירייה בקשה לצנזר חלק מסוים בשלט ואנו כיבדנו את בקשתה".

מהנהלת "קניון ארנה" נמסר: "לאחר שראינו את הכיתוב על הטפטים הוחלט להסירו באופן מיידי. כידוע, קניון ארנה עובר בימים אלה השקה מחודשת ושיפוץ ועיצוב של מתחם המזון, להנהלה לא הייתה יד וידיעה בתוכן האמור".