בעיריית הרצליה החליטו השבוע לקחת את נושא המחזור צעד אחד קדימה. חלקו הנוסף של הפארק העירוני שבנייתו החלה בימים אלו, ייבנה מפסולת בטון שנאספה מרחבי העיר בשנים האחרונות.

פסולת הבטון, שבעיקרה מורכבת מפסולת בניין הצטברה במשך שנים ברחבי העיר והגיעה לכמות של כ- 14,000 מ"ק. כבר בשלב תכנון הפארק הוחלט שפסולת הבטון תשמש לבניית השבילים שייבנו בפארק כשהחול
המופרד מהפסולת ישמש ליצירת גבעות חדשות.

צעד זה מצטרף לשורת צעדים משמעותיים שביצעה העירייה למען הסביבה בשנתיים האחרונות בפארק, מה שמכתיר אותו לפארק ירוק באמת.

בין המיזמים החשובים שבוצעו: השקיית הפארק במים ממוחזרים מטוהרים (חיסכון של עד 70,000 קוב מים בשנה), הצבת תיבות קינון על העצים לצורך הדברה ביולוגית, ושמירה וטיפוח "בריכת החורף" בפארק, המהווה נכס אקולוגי.

עבודות שלב ב' בפיתוח הפארק משתרעות על שטח של כ-65 דונם, צפונית לפארק הקיים, בין רחוב יוסף נבו (הכיכר הקרובה למועדון הנוער) ועד רחוב ז'בוטינסקי פינת נתן אלתרמן. עם השלמת שלב ב', פארק הרצליה ישתרע על שטח כולל של 180 דונם.

הבנייה של שלב ב' צפויה להימשך שנה ויושקעו בה 23 מיליון שקלים. בין היתר יכלול הפארק שבילי אופניים, שביל ריצה, מתקן אתגרי לאופניים ותוספת נרחבת של מקומות חנייה. בנוסף, לצדו של שלב זה ייבנה 'הסקייט פארק' - מתקן אתגרי לנסיעה על רולר בליידס וסקטבורד בשטח של כ-1500 מ"ר וסביבו שבילי גישה מבטון.

"אני גאה בכך שהוא משמש כריאה ירוקה אמיתית, תוך התחשבות בקריטריונים סביבתיים, שבסופם הן הסביבה והן התושבים יוצאים נשכרים", אמרה השבוע ראש העירייה יעל גרמן.