הקרב על הכבשה. תושב הרצליה, בעל פינת חי בעיר, נעצר השבוע בחשד כי פגע עם רכבו בצעיר בן 29, בעת שניסה לדרוס אותו, לאחר שלטענתו מכר לו כבשה חולה. על פי החשד, למחרת יום הרכישה, הכבשה מתה, ואת גווייתה הניח על פי החשד החשוד בכניסה לבית המוכר, כשלצידה סכין גדולה, במטרה שהמוכר יבין את הרמז לגבי חוסר שביעות רצונו מהעיסקה.

על פי החשד, עוד לפני רכישת הכבשה, התושב גם שרף את רכבו של המוכר, לאחר שבחודש שעבר פרץ סכסוך בין השניים. במהלך החקירה הכחיש החשוד כי הניח את הסכין ליד פגר הכבשה. לטענתו, יום קודם רכש את הכבשה, ובדיעבד התברר לו כי היא חולה, ולכן לאחר שהכבשה מתה הוא החזיר אותה למוכר. לטענת
החשוד, המוכר הוא זה שתקף אותו.

בדיון שנערך בבית המשפט ביקש נציג המשטרה מהשופט מרדכי פלד לא להתרשם מחזותו החיצונית של החשוד, וזאת לאור מסוכנתו. החוקר אלי קידר ציין בדיון, כי יש ראיות הקושרות את התושב לחשדות נגדו, לרבות ראיה אחת הקושרת אותו להצתת הרכב שהועבר לבדיקה במעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי. החוקר ציין כי בתקופת המעצר, הווטרינר העירוני דואג להאכלת החיות של החשוד ולטיפול בהן.

השופט החליט להאריך את מעצרו ב-24 שעות בנימוק כי מחומר החקירה ומהדו"ח הסודי שהוגש לעיונו, עולה חשד סביר שהתושב הוא זה שהניח את הסכין ליד פגר הכבשה. השופט הדגיש כי במהלך החקירה לא נרתע החשוד מלאיים כי יהרוג את המתלונן.

בדיון שהתקיים ביום רביעי נשלח החשוד למעצר בית למשך יומיים. עו"ד אמיר מורשתי המייצג את החשוד, אמר בתגובה: "מדובר בסכסוך עסקי ומרשי בסך הכול החזיר את הכבשה המתה שיום קודם נרכשה חולה. אין למרשי קשר להצתה ולסכין. כל טענת הדריסה היא המצאה של המוכר".