כוס קפה ביד, נוף מרהיב של יאכטות עוגנות ושמש מלטפת, בילוי שעות הבוקר בכל אחד מבתי הקפה שבמרינה בהרצליה הפך כבר מזמן לחוויה מועדפת עבור רבים.

אבל האם הייתם מוכנים לצד כוס הקפה שלכם לספוג גם טיפות של בטון על ראשכם? לטענת הבעלים של בית הקפה 'בליקר' במתחם, לאור וכולדר, זה בדיוק מה שקרה בימים האחרונים בשלוש הזדמנויות שונות ליושבי בית הקפה.

פתיתי הבטון הקטנים הם תוצאה של בניית בית המלון 'ריץ קרלטון' מעל גג קניון ארנה. "בפעם הראשונה שהתחיל גשם הבטון הייתה זו שעת אחר הצהריים", סיפר וכולדר.

"פתאום נשמע רעש אדיר שמזכיר פיצוץ. בשעות האלו אנחנו פותחים את השמשיות בחלקו החיצוני של בית הקפה וכך, במזל אף אחד לא נפגע".

"פניתי למי שאחראי על הבנייה והוא השיב לי שזה נגרם בגלל הרוח החזקה שהייתה ופיצה אותי בהחלפת הבדים של השמשיות".

וכולדר חשב שבזה הסתיימה התקרית העגומה, אבל פחות משבוע אחרי, חזר המקרה על עצמו. "גם הפעם אף אחד לא נפגע", הוסיף וכולדר, "מהפרויקט השיבו לי שהם לא יודעים למה זה
קרה וסיכמנו ששוב יחליפו את השמשיות".

השיא, לטענת וכולדר, התרחש ביום שישי שעבר בסביבות השעה 11 בבוקר. "אלו היום והשעה הכי עמוסים שלנו בשבוע, ולרוע המזל השמשיות בשעות האלו עדיין סגורות כי אין בהן צורך".

מטח הבטון הזה פשוט נחת על לקוחה שישבה במקום, במקרה הזה רק הבגדים שלה התלכלכו, אבל אני לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות אם תיפול חתיכת בטון קצת יותר גדולה. מהגובה הזה זו ממש סכנת חיים".

פניתי עוד פעם לאחראים והם נתנו לי הסבר שלא ממש הבנתי ולמען האמת, גם לא ממש עניין אותי. אמרו לי גם שיפצו את הלקוחה בחולצה חדשה, אבל זה ממש לא העניין".

"כל מי שישב סביב בית הקפה פשוט קם והתרחק. אני מבין אותם. ביקשתי מהחברה שיאריכו את תקרת המגן שבנו מעלינו כדי למנוע מקרים כאלו ושגם יוסיפו לה דופן עליונה. לא הגיוני שבפרויקט מסוג זה לא יינקטו כל הצעדים הנדרשים להגן על הציבור".

מחברת "תדהר" הבונה את בית המלון, נמסר: "החברה הוציאה נוהל לפיו לא ייצקו בטון בימי שישי לכיוון המרינה ובכל מקרה, יציקות יתבצעו בשעות הבוקר המוקדמות בלבד".

"הפרויקט עומד בפני סיום שלב השלד, וכאשר הבניין ייסגר, מטרד טיפות הבטון יסתיים סופית. החברה מצטערת על עוגמת הנפש שנגרמה, ואף דאגה באותה עת, לתקן את העוול מיידית".