רופא שיניים מהרצליה תובע את המדיקל סנטר בעיר בגין טיפול רשלני לטענתו, שקיבל במהלך ניתוח שעבר בצוואר. לדבריו, יצא מהניתוח עם נזק בלתי הפיך וכמעט איבד את חייו. "קיבלתי טיפול שערורייתי, רשלני, שאינו עומד בשום סטנדרט רפואי", אמר השבוע הרופא.

באמצעות עו"ד רן שפירא טוען התובע כי בשל רשלנות המדיקל סנטר, בתקופת ההתאוששות, הוכנס לגרונו צינור הנשמה (טובוס) שאינו מתאים, שגרם לו נזקים בלתי הפיכים בגרונו. המקרה אירע לפני כשנה.

בעיה רפואית שאובחנה אצל הרופא חייבה אותו לבצע ניתוח נוירוכירורגי בעמוד השדרה הצווארי. זמן קצר לאחר הניצוח יצא הרופא המנתח לבני המשפחה ובישר להם כי הניתוח עבר בהצלחה, אולם בדקות הראשונות שהועבר להתאוששות, התלונן התובע על קשיי נשימה.

"הייתי במצב בין החיים למוות. במזל יצאתי חי מהאשפוז הרשלני", סיפר השבוע הרופא. "עד האשפוז הייתי אדם בריא וכיום, כתוצאה מהטיפול הלקוי נותרתי עם נזק בלתי הפיך בגרון באזור מיתרי הקול, המקשה על הדיבור. בעת שהייתי במצוקה נשימתית, על סף חנק, הגיעו האחיות באדישות מקוממת לבדיקה ומסרו לבני המשפחה כי 'הכל בסדר', וניסו אף לבקש מהמשפחה לצאת מהחדר. לאחר מכן הכניסו לגרוני צינור להנשמה ישירה ממכונה, אולם הצינור היה דק לממדי גופי וגרם לי לנזק בלתי הפיך".

כשהתעורר בישרה לו האחות כי ביצעה בו פעולות החייאה בעזרת ידיה. "היא אמרה לי שהקו במוניטור היה ישר, שזה מת", הוסיף הרופא, "שטפי הדם שנותרו לי בכל האזור השמאלי בחזה מהווים עדות אילמת והתאימו לדברי האחות. בלילה נותרתי במחלקת טיפול נמרץ ללא רופא טיפול נמרץ תורן. כל הסיטואציה שהתרחשה בטיפול נמרץ, לרבות העובדה שהייתי למעשה בין החיים למוות, לא הועברה לידיעת המשפחה שלמדה על כך רק בדיעבד, ואף לא צוינה במסמכים הרפואיים כלל".

לבסוף, התעקשו בני משפחתו של הרופא לזמן למקום רופא פרטי, שהמליץ להוציא את צינור הנשימה, לאחר שהתברר כי לא היה מתאים. "במקום אשפוז של יומיים, נשארתי שמונה ימים בבית חולים בגלל הטיפול הרשלני", הוסיף הרופא.
בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בהרצליה מצוין, כי "אשתו של התובע ובנותיו פנו שוב ושוב לאחיות במחלקה, אך אלו הגיבו בביטול ובתגובות כגון 'זו היסטריה שתחלוף', 'הוא סתם לחוץ' ופניני לשון נוספים".

מהמדיקל סנטר נמסר כי תגובתם תימסר לבית המשפט.