לא חוק ולא סדר. שלטים ומודעות שנתלים בכל מקום פנוי וללא פרופורציה באזור התעשייה של הרצליה פיתוח. למבקרים ולתושבים נמאס מהלכלוך ברחובות, אותו לטענתם יוצרת העירייה עם שילוט מוגזם.

"אזור התעשייה הופך להיות מטונף יותר עם כל יום שעובר, והחלק העצוב זה שהעירייה שאמורה לשמור על הסדר והניקיון, היא זו שמלכלכת בלי לתת דין וחשבון", כך טוענים מבקרים שהגיעו בימים
האחרונים לאזור התעשייה של הרצליה פיתוח.

בדבריהם, מתייחסים התושבים לשלטי הפרסומת שנתלו בימים האחרונים ברחובות המובילים לאזור התעשייה ובעיקר לאזור התעשייה עצמו.

"השלטים מפרסמים פעילות לילדים שנקראת ONE FUN ZONE. זו פעילות אותה מארגנת חברה פרטית, החברה האחראית על מגדלי אקרשטיין שבאזור התעשייה הנושאים את אותו שם מותג".

"אבל גם לוגו של עיריית הרצליה- מינהלת מערב העיר, מופיע על כל השלטים. לא ברור למה העירייה מסכימה שהם יפזרו ויתלו כך שלטים בכל מקום, שפוגעים במראה השדרה ומזהמים את אזור התעשייה כולו".

על פי החוק, תליית שלטים במקומות שאינם מוגדרים כלוחות מודעות אסורה. בגין עבירה מסוג זה לרוב מחלקת יחידת הפיקוח העירונית קנסות בסדר גודל של כ- 500 שקל לשלט.

גם תליית מודעות באזורים המוגדרים לשם כך, מחייבת הגשת בקשה לעירייה וקבלת אישורים נדרשים לאחר שהבקשה נידונה במספר מסגרות שונות.

כך לדוגמה, לפני מספר חודשים כשביקשה עיריית הרצליה לקדם את הפעילות המתרחשת במרכז העיר ברחוב סוקולוב ולתלות שלטים בנושא, נידון הדבר בין היתר גם במליאת מועצת העיר, שהגיעה למסקנה כי ישנו רווח גדול יותר לציבור בהחייאת רחוב סוקולוב מאשר בשמירה על חוק תליית השלטים.

אך מבירור שערכנו השבוע, עולה כי השלטים שנתלו במערב העיר, נתלו מבלי שהוגשה כל בקשה בנושא וללא שנידון הדבר והתקבלו האישורים המתאימים.

"זה שהעירייה עומדת מאחורי טינופת שכזו, זה ממש אבסורד. אם אזרח פשוט יבקש לפרסם משהו בצורה כזו, השילוט שלו לא יחזיק מעמד אפילו חמש דקות והוא גם יקבל קנס", אומר אחד התושבים.

"כאן העירייה עושה מה שהיא רוצה, בלי להתחשב במי שעובר במתחם הזה כל יום. הם יכלו לתלות גם רק שלט אחד או שניים, לא צריך כל כך הרבה".

חבר המועצה ותושב מערב העיר צביקה הדר, מוסיף כי מדובר בפגיעה במרחב הציבורי. "פעילות זאת מתחרה בפעולות העירייה המיועדות לעודד את מרכז העיר".

"שלטי הפרסום הרבים, פוגעים מאוד במרחב הציבורי, ומתחרים באופן בלתי הוגן על תשומת לב הציבור מול פעילויות אחרות שהעירייה משקיעה בהן כסף רב".

מעיריית הרצליה נמסר: "הנושא ייבדק ובמידה ויימצא שלט שנתלה באופן לא חוקי, הוא יוסר מיידית".

מ"אקרשטיין תעשיות" נמסר: "נושא השלטים נמצא באחריות מינהלת אזור התעשייה".