טעות מחשב בעיריית הרצליה יצרה בלבול ברישום לגני ילדים בעיר. שתי אימהות מהעיר התלוננו השבוע כי למרות שילדיהם לומדים בגן 'דפנה', הם שובצו לגן 'אשל' בשנת הלימודים הקרובה. האימהות חסרות אונים וטוענות כי כל פניותיהן לעירייה לא העלו עד כה דבר.

ההורים רשמו את ילדיהן לפני שנה לגן 'דפנה' הידוע כ'גן ממשיך', מה שאומר שעד לכיתה א' נשארים אותם ילדים בגן. אלא, שכאמור לאחרונה הופתעו לראות בנתוני ההרשמה את ילדיהם בגן אחר.

"כשפנינו לקבל תשובות אמרו לנו שזו כנראה טעות מחשב ואנו צריכים להמתין לוועדת ערעורים", סיפרה אחת האימהות, "ועדת הערעורים נפתחה כבר לפני שבועיים, אבל אף אחד לא
זימן אותנו ובזמן הזה ילדים חדשים מצטרפים לגן".

"אני מתוסכלת וחסרת אונים. הילד התרגל לשגרה מסוימת עם גננת וחברים קבועים, ועכשיו הטעות הזו עלולה לעלות לגרום לנו להתחיל הכל מחדש. לא ברור לי מה מסובך בלתקן טעות סתמית במחשב.".

"כשהגעתי לעירייה הרגשתי אפס מאופס, התייחסו אליי כאילו אני מבקשת דבר שמנוגד להיגיון. אני רוצה תשובות ולא מקבלת אותן".

האם השנייה המעורבת בפרשה, שגם בנה נאלץ להיפרד מכל מה שהכיר בשנה האחרונה, מספרת שביום הראשון שנפתחה ההרשמה בשנה שעברה היא רשמה את בנה להמשיך בגן "דפנה".

מסתבר שזריזותה של האם לא עזרה לה וגם בנה יועבר על פי הרשימות לגן "אשל". "אנחנו כועסים ומיואשים. מדובר בילדים רכים בני ארבע שבשבילם לעבור למסגרת אחרת זה לא דבר פשוט".

לטענת האם, היא פנתה לראש העירייה יעל גרמן, וזו אמרה לה שהנושא בטיפול. "להעביר את הילד לגן אחר כל שנה, זה לא אנושי וגובל בשערורייה. אני רוצה תשובות. לא הגיוני שהילד שלי לא ימשיך בגן בעוד שילדים חדשים מתקבלים אליו".

מעיריית הרצליה נמסר: "ילדים ממשיכים הם במעבר לגן חובה. אך למרות שמדובר על ילדי טרום חובה, נעשה כל שניתן להיעתר לבקשת ההורים".