ריח של שתן וביוב, צפיפות ומחנק, מתחם שהכניסה אליו בתשלום בלבד ואלכוהול שנמכר לקטינים באופן חופשי. פסטיבל הרחוב שערכה עיריית הרצליה לפני עשרה ימים (ביום שבת שעבר) ברחוב המנופים באזור התעשייה בעיר, הצליח לעורר ובעיקר לעצבן את מי שביקר בו.

"הגענו לפסטיבל לאחר ששמענו שהכניסה אליו חופשית ויופיעו אמנים רבים", סיפרו השבוע בני זוג מנתניה. "החנינו את הרכב כמה רחובות ליד ועשינו את הדרך למקום הפסטיבל, רגלית. כשצעדנו ברגל, היה ריח של שתן, צחנה בלתי נסבלת. בהתחלה חשבנו שמדובר בקטע מסוים ותיכף יעבור הריח, אבל זה לא קרה. עד שלא הגענו סמוך לבמת האירועים, הריח לא הפסיק, וגם שם עוד ניתן היה להרגיש אותו".

גם מ', תלמידת תיכון מהרצליה התאכזבה. "הגעתי עם חברים, רצינו לראות את ההופעה של להקת "הדג נחש" וניסינו להתקרב כמה שיותר לבמה. אחרי שנכנסנו, גילינו שבתוך האזור המגודר, יש עוד אזור יותר קרוב לבמה, והכניסה אליו היא בעלות 20 שקלים. בכל השלטים שראינו היה רשום שהכניסה חופשית. באנו בשביל ההופעות ובסוף חזרנו הביתה מוקדם כי לא ראינו כלום מרחוק", היא מספרת.

א' שהגיעה עם בעלה וילדיהם לאירוע, תיארה אף היא חוויה לא נעימה: "הגענו עם שני ילדים קטנים. בהתחלה היה נחמד, אבל ברגע שניסינו להתקרב לאזור של האוכל התחילו הבעיות. האזור היה בדיוק במקום שכל הצעירים עמדו לקראת ההופעות. היינו צריכים לעשות סיבוב שלם עד שמצאנו את הפתח המתאים. אחרי שהצלחנו להידחס בין כל האנשים, עצרו אותנו לבדיקה. הילדים התחילו לבכות שקשה להם לנשום, וגם אנחנו הרגשנו חנוקים. ניסינו לצאת מהדוחק, אבל היו שם כמויות אדירות של אנשים ובקושי מקום לעבור, ממש חששנו שמשהו יקרה".

חבר המועצה, צביקה הדר, שאליו הגיעו חלק מהתלונות, הדגיש כי יש לבחון האם האירוע צריך להיות באחריות מינהלת אזור התעשייה, כפי שהיה במקרה זה, או באחריות מחלקת התרבות.

ממינהלת מערב העיר נמסר: "מאז ה-1 לאפריל יצא חוק חדש המחייב לתחם אזור בו מתקיימת פעילות אלכוהול. המשטרה מחייבת לבדוק תעודת זהות של כל מי שנכנס למתחם הסגור .20 שקלים שולמו בשטח קטן ביותר. בכל השאר, הכניסה הייתה חופשית. פעילות מסוג זה היא מעצם טבעה צפופה ובשל העיתוי והנסיבות הביטחוניות נדרשה ההפקה לליווי של שיטור מרבי".