משהו פה מסריח. תושבים ברחוב תור הזהב 6 בהרצליה מוחים על אוזלת ידה של העירייה בטיפול במפגע באחת הדירות בבניין.

לטענת התושבים, אחד הדיירים אוגר זבל רב בביתו, מה שגורם לריבוי חולדות ומזיקים בבניין. לטענתם, פנו שוב ושוב לדייר ולעירייה, אך דבר לא נעשה.

"אנחנו חיים באימה", סיפרו השבוע, "זה רק עניין של זמן עד שיקרה אסון". בעירייה אמרו השבוע כי הם פועלים לסייע לדיירים.

פגרי חולדות, נחשים, עקרבים ושאר מזיקים הם חלק מהמראות איתם נאלצים תושבי הבניין להתמודד
מדי יום ביומו בארבעת החודשים האחרונים.

"כל דבר שהוא רואה ברחוב הוא אוסף לדירתו. החולדות מטיילות לנו בין הדירות, דירות שבהן מתגוררים תינוקות וקשישים. ניסינו לפנות אליו, הצענו לנקות על חשבוננו והוא סירב".

"גם הוא בעצמו לא יכול להיכנס לדירה מרוב זבל. פנינו למחלקת הרווחה וניסינו להתריע. עוד יקרה כאן אסון ורק אז יתחילו לשאול למה הנושא לא טופל. מדובר בחולדות הנושאות מחלות וכמות פסולת שעלולה להתלקח", סיפר אחד התושבים.

לדבריו, בעירייה אמרו שלא ניתן לעשות דבר אלא אם כן ישנו תיעוד של המפגע. "פנינו אליו בכתב והסברנו לו שאנחנו פונים לרשויות, אבל הוא לא משתף פעולה. זה סיפור עצוב של איש שצריך עזרה ואנחנו נופלים בין הכיסאות".

גם פזית נרקיס, דיירת בבניין, סובלת מהבעיה. "הכל התחיל לפני ארבעה חודשים, בעלי התעורר באמצע הלילה והלך לבדוק לשלומה של התינוקת שלנו, הוא נכנס לחדר ומצא חולדה ענקית".

"הזמנו לוכד חולדות שסיפר לנו שהיא הייתה בהריון ונכנסה לדירה כדי להמליט את הגורים שלה. דיברנו על זה עם עוד שכנים וכך גילינו שבעצם כולנו סובלים מהבעיה".

"אחרי שבדקנו את הנושא גילינו שהן מגיעות מדירתו של השכן בעקבות כמויות הזבל שהוא אוסף. מדובר בבעיה שדורשת טיפול יסודי. אנחנו אזרחים שמשלמים ארנונה כחוק ולא יכולים לעשות דבר".

"אנחנו מבזבזים ימי עבודה בניסיונות לשכנע את העירייה לפעול ודבר לא נעשה. זה לא בסדר העדיפויות של אף אחד ורק אלוהים יודע עם אלה מחלות נאלץ להתמודד בהמשך".

התושבים הוסיפו כי הם חיים בפחד. "החולדות יוצאות מהשירותים ומטפסות על קירות. אנחנו הולכים לישון בלילה אחרי אינספור בדיקות שאין מזיקים בבית".

"לא הגיוני שנאלץ לחיות כך. איך קורה שאנחנו אלו שצריכים לשכנע את העירייה כדי שתפעל? הם כנראה מחכים לאסון".

מעיריית הרצליה נמסר: "מחלקת הרווחה בסיוע אגף שאיפ"ה פועלים בנחישות וברגישות על מנת לסייע לדייר לפנות ולנקות את ביתו לטובתו ולטובת השכנים".