בפעם השנייה בתוך שבוע נפרץ ביתו של שגריר סלובקיה בישראל המתגורר בהרצליה פיתוח. הפעם האזעקה בביתו פעלה והכלב נבח, וכל מה שהפורצים הותירו היא את דלת ביתם פרוצה, ותחושת טראומה לכלל בני המשפחה הנוגעת לפורצים ששהו בבית בשעה שכולם ישנו. יחד עם זאת הצליחו הפורצים לפרוץ לעוד ארבע וילות בשכונה, אחת מהן שייכת לשופט בישראל.

כפי שפורסם בלעדית במיינט, ביתו של השגריר, ד"ר איוו הלאבאצ'ק, נפרץ בשבוע שעבר, וציוד יקר ערך נלקח ממנו. מחשבו הנייד של בנו בן השמונה של השגריר ומחשבו האישי של השגריר, בו היתה טיוטת ספר בשלבים מתקדמים, יחד עם חומר תיעודי צילומי נדיר שכותב ד"ר הלאבאצ'ק אודות סיגרים קובנים.

הבוקר מסר השגריר כי הוא זועם על אוזלת היד של תחנת משטרת גלילות בהרצליה בכל הנוגע לשמירת הבטחון האישי ורכושם של תושבי השכונה בכלל, ובתי הדיפלומטים הזרים בפרט המתגוררים בשכונה, בשל פריצות חוזרות ונשנות לבתים אלה דווקא.

אירועי פריצות לבתי דיפלומטים זרים במחוז תל אביב היא תופעה שתופסת תאוצה בתקופה האחרונה. רק אתמול פורסם בלעדית במיינט אודות פריצה לביתו של דיפלומט בכיר של האו"ם המתגורר בשכונת תל ברוך שבצפון תל אביב. מלבד ציוד שנגנב מהבית בשעה שהדיפלומט ישן בו, נגנב גם הג'יפ שלו מסוג טויוטה לנד-קרוזר פראדו.

"עוד לא התאוששנו לגמרי מהטראומה של הפורצים שהיו לנו בבית בשעה שישנו בשבוע שעבר, והבוקר אנו חווים את הטראומה בשנית, ושום דבר לא נעשה מבחינת המשטרה. משפחתי ואני מזועזעים וחוששים, אני מנסה לא לחשוב מה היה קורה אם היינו נתקלים בפורצים באמצע הלילה", מסר השגריר.