מי היה מאמין: המצילים של חוף אכדיה בהרצליה לא הגיעו ביום ראשון בשבוע שעבר לעבודה בתואנה שהם חולים. העירייה בלי לחשוב פעמיים, החליטה לסגור את החוף.

מבקרים שהחליטו לנצל את חופשת ל"ג בעומר והגיעו לרחצה בחוף, התאכזבו לגלות כי הוא סגור. לא ברור מדוע העירייה לא דאגה למצילים מחליפים.

תחילה לא ידעו התושבים את סיבת הסגירה ותוך זמן קצר נפוצו שמועות שהחוף נסגר בשל
זיהום, דבר שהוביל אף לידיעה מוטעית ברדיו.

תושבים ששמעו את הדיווח ביקשו לברר את הנושא. בדיקה מעמיקה יותר מול גורמים עירוניים העלתה, כי מדובר במהלך יזום של עיריית הרצליה בשל היעדרותם של שני מצילי החוף מעבודתם.

בעירייה ובמחלקת החופים, כך דיווחו, העדיפו 'ללכת על בטוח' ולהפנות את המבקרים לחופים סמוכים שפעלו כרגיל.

חברי מועצה מתחו השבוע ביקורת על ההחלטה התמוהה. "לכאורה, אסור לפתוח חוף מוכרז ללא מציל, אבל לא ברור איך העירייה ומחלקת החופים מגיעים למצב שבו אין מי שיחליף שני מצילים שנעדרו מעבודתם".

"מה גם שלא דאגו ליידע את הציבור כראוי", אמרו חברי מועצה והדגישו כי "צריך לבדוק את הנושא לעומק כדי שלא יחזור על עצמו שוב במהלך הקיץ".

אפי אפיה, יו"ר ארגון המצילים הארצי, אמר בתגובה: "מנהל החוף מטעם העירייה הוא זה שעוסק בנושאים כאלו. כשלא מגיעים מצילים, בדרך כלל סוגרים את החוף".

מהעירייה נמסר: "באכדיה שלושה חופים מוכרזי רחצה. החוף המרכזי נסגר מסיבות ארגוניות של כ"א, לזמן מוגבל, באישור משרד הפנים. שאר החופים פתוחים לרחצה".