לא עושים כבוד. מבקר עיריית הרצליה, נתן לביא, סיים את עבודתו בעירייה אחרי 21 שנים. לביא שהיה מוערך מאוד בכל שנות עבודתו הגיע לגיל פרישה, אלא שהעירייה לא מצאה לנכון לערוך לכבודו אירוע פרידה.

יתרה מכך, לאירוע פרידה קטן שיזמה מזכירתו במסדרון הלשכה, לא טרח להגיע אף נציג מהעירייה על אף שכולם כולל ראש העירייה הוזמנו. בעירייה טענו השבוע כי לביא הוא שבחר את אופן פרידתו.

יום חמישי שעבר, היה יומו האחרון של לביא כמבקר. באירוע שיזמה מזכירתו הוא נפרד מחבריו שעבדו איתו. האירוע הסמלי נערך במסדרון הסמוך למשרדו.

את הכיבוד הכינו ורכשו חלק מהמוזמנים ובתוך דקות התמלאה הרחבה הקטנה בעשרות אנשים שביקשו לחלוק כבוד ללביא ולשנים הרבות שפעל בשירות תושבי העיר. אולם כאמור
על ההתרגשות העיבה התנהלות העירייה.

מקורביו של לביא סיפרו כי בימים האחרונים הוא מקבל פניות רבות מתושבים בטלפון ובתיבת הדואר. התושבים, עובדי העירייה ומכריו של לביא מציפים אותו במילות אהבה ובברכות להמשך הדרך.

חלק מהמברכים מביעים כעס על התנהלות העירייה. "נהוג במקומות רבים שאדם במעמדו של נתן, מקבל הצעה להמשיך בתפקידו, למרות שהגיע לגיל פרישה. בעירייה כנראה לא אהבו את הביקורת העיניינית שהעביר", אמר השבוע עובד עירייה.

עובדת נוספת הוסיפה: "לאורך השנים שימש נתן כמבקר העירייה. הוא היווה גם כתובת לתושבי העיר, הדלת שלו תמיד הייתה פתוחה. הוא הקפיד שכולם ימצאו אוזן קשבת".

בישיבת מועצת העיר האחרונה שנערכה לפני כשלושה שבועות העלה חבר המועצה, ירון עולמי בקשה כי לרגל עזיבתו של לביא יערך אירוע מכובד ומסודר בחסות העירייה. למרות תמיכת חברי מועצה נוספית, האירוע, כאמור, לא התקיים.

העובדה שהעירייה לא מצאה לנכון להיפרד ממנו בצורה מכובדת וראויה מלמדת בעיקר עליה ועל יחסה לביקורת. חבל שכך מתנהגת עיריית הרצליה", אמר עולמי.

לפני מספר ימים שלח עולמי בקשה לראש העיר שתאריך את כהונתו של לביא בשלושה חודשים מכיוון שטרם נסתיים המכרז לבחירת מחליפו. מכתבו של עולמי נותר לדבריו ללא מענה והעיר הרצליה נותרה ללא מבקר.

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "מכתבו של עולמי הגיע לעיתונות עוד לפני שהגיע לעירייה. מבקר העירייה הוא שבחר את אופן אירוע הפרידה מן התפקיד והעירייה כיבדה את רצונו".