נהג מונית מהרצליה, שנעצר על ידי המשטרה בחשד לאחזקת סמים בכמות מסחרית, שוחרר לאחר מספר ימים בשל כשלים בראיות.

תחילת הפרשה במהלך חודש אפריל אז נעצר נהג המונית לאחר שנמצאו אצלו שישה ק"ג סמים מסוג חגיגת. הנהג, שטען כי חשב שמדובר בסם חוקי, הובא לבית משפט השלום בתל אביב להארכת מעצרו.

השופט, ציון קפאח, נענה לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו ביום אחד, כדי לאפשר לה להשלים פעולות חקירה, כולל בדיקת החומר החשוד כסם.

למחרת, שוב התקיים דיון בבית המשפט ושוב ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד וזאת למרות שלא נחקר שוב ולמרות שלא הוגשה לבית
המשפט חוות הדעת הקובעת את סוג החומר שנתפס.

השופט קפאח קבע בהחלטתו כי במידה ולא תתקבל חוות הדעת עוד באותו היום ישוחרר החשוד ממעצר. "אין להפוך את החשוד לבן ערובה ואם לא תתקבל חוות הדעת היום המשטרה תבקש את שחרור החשוד", נימק.

השופט האריך את מעצרו של נהג המונית ביום אחד נוסף ולמחרת הוא אכן שוחרר לביתו. "מדובר באב לחמישה ילדים ללא עבר פלילי ששיתף פעולה עם החוקרים", הסביר עו"ד עמיחי ימין שייצג את נהג המונית.

"להשאיר אותו במעצר עד לקבלת חוות הדעת שהיא בדיקות המעבדה של החומר שנתפס, זה להפוך אותו לבן ערובה. המשטרה ביקשה לבצע פעולות חקירה נוספות, שכבר ביקשה בדיון הקודם ואף קיבלה ארכה לצורך כך, אך לא התקיימה פעולת חקירה חדשה והוא אכן שוחרר ממעצר".

מהמשטרה נמסר: "חוות הדעת בנושא עדיין אינה מוכנה והתיק עדיין נמצא בחקירה".