תושבים המתגוררים בסמוך למגרש העירוני ברחוב לוין בהרצליה מתלוננים כבר זמן רב על זבל ופסולת שמושלכים באזור. לאחר אינספור פניות לעירייה נדמה היה שביום שישי לפני שבועיים הגיעה הבעיה אל קיצה, עם שתילתם של עצים מטעם העירייה ברחבי המגרש. אך להפתעתם של התושבים, פחות משעתיים לאחר שנשתלו העצים, חזרו פקחי העירייה ועקרו את העצים ממקומם.

תושבי רחוב לוין 8 בהרצליה לא האמינו שזה אכן קורה. לאחר שפנו עשרות פעמים לעירייה נדמה היה להם
כי מישהו החליט לפתור את בעיית המגרש המזוהם הנמצא מתחת לחלונות ביתם. "מתחת לחלון ביתי נמצא מגרש עירוני הממוקם צמוד לבית הספר לחינוך מיוחד 'אופק'", מספרת מ', המתגוררת בבניין.

"במשך שנים רבות המגרש מהווה מטרד של זיהום לכל תושבי הבניין וגם למרבית תושבי הרחוב. הוא מלא בזבל שנזרק אליו, יחד עם גזם, רהיטים משומשים ומכשירי חשמל שונים וכבר מזמן הפך לאתר קבורה לחתולים, כלבים ושאר חיות הבית", מסבירה מ'. "שיא הזיהום והמטרד מתרחש במהלך חגיגות ל"ג בעומר כאשר במשך שבוע ימים מדליקים אלפי מדורות מתחת לחלונות בתינו. אנחנו סובלים מהרעש, וגם מהריח והאוויר המזוהם ומהמגרש שנשאר אחר כך במשך שבועות מטונף. אנחנו לא יכולים לא לישון ולא לנשום ולאחר המדורות חייבים להתחנן לעירייה שינקו את המגרש".

את תחילתו של פתרון אפשרי ראו התושבים בחודש נובמבר 2009 כאשר עיריית הרצליה פרסמה באמצעות המחלקה לאיכות הסביבה, כי בכוונתה לנטוע במגרשים הריקים ברחבי העיר עצים, במטרה ליצור מגוון פינות ירוקות ברחבי העיר.
"במשך חודשים חיכינו והשבוע סוף סוף הגיעו פקחים עם כ-15 שתילי עצים והחלו לשתול אותם ברחבי המגרש. חשבנו שסוף סוף נוכל לנשום", אומרת מ'. אך נדמה ששמחת התושבים הייתה מוקדמת מדי. התושבים מספרים, כי לאחר כשעתיים מרגע שתילת העצים שבו פקחי העירייה למגרש והחלו לעקור אותם ממקומם.

"מיד התקשרתי למוקד העירוני על מנת לברר את הסיבה להתנהלות המוזרה. לאחר בירור קצר שערכו שם מול אגף שיפור פני העיר, נאמר לי כי לאחר השתילה נודע להם כי בית הספר 'אופק' עומד לבנות בריכה במגרש, ולכן עליהם לעקור את העצים". מ' פנתה לבית ספר 'אופק' כדי לברר את העניין. "ב'אופק' נאמר לי כי הם מעולם לא שמעו על כוונה לבנות בריכה במקום. גם אנחנו, התושבים הסמוכים למגרש, מעולם לא שמענו שהולכת להיות בריכה".

מעיריית הרצליה נמסר: "הייתה כוונה לנצל את השטח לטובת בית ספר 'אופק' הסמוך, אולם בסופו של דבר השתנו התוכניות והשטח יישתל מחדש".